Хванаха шофьор с над 3 промила алкохол в Монтанско, изтрезня в ареста

Хванаха шофьор с над 3 промила алкохол в Монтанско, съобщиха от областната дирекция на МВР.
Към 19 часа в петък във Вършец, униформени спрели за проверка лек автомобил, управляван от 32-годишен местен жител.
Мъжът бил във видимо нетрезво състояние и служителите на реда му направили тест за употреба на алкохол. Дрегерът отчел 3.07 промила в издишания от него въздух.
Нарушителят е със съставен акт и издаден талон за медицинско изследване, но той е отказал да даде кръв за лабораторен анализ. Същият е задържан за срок до 24 часа в ареста.
Колата не е иззета, тъй като е собственост на бащата на водача.
Снимката е илюстративна.
28.06.2026, 16:23 часа
488
0