Общото събрание на АВиК – Видин одобри проекта на бизнес план на дружеството за регулаторния период 2027-2031 г.

Общото събрание на АВиК – Видин одобри проекта на бизнес план на дружеството за регулаторния период 2027-2031 г. Днес, 2 юли 2026 г., под председателството на областния управител Огнян Асенов, в заседателна зала № 1 на Областна администрация Видин се проведе извънредно общо събрание на Асоциацията по водоснабдяване и канализация –(АВиК) на обособената територия, обслужвана от „Водоснабдяване и канализация – Видин“ ЕООД. 
В заседанието участваха заместник областният управител Пролет Георгиева – Николова, управителят на „Водоснабдяване и канализация“ - Видин, главният секретар на АВиК, както и кметове и заместник – кметове на общини от областта. 
По време на заседанието членовете на Асоциацията по ВиК на обособената територия, обслужвана от „Водоснабдяване и канализация – Видин“ ЕООД, с 9 гласа „за“ и 2 гласа „против“ одобриха проекта на бизнес план за регулаторния период 2027–2031 г., предложен от ВиК оператора на цени в лева, съгласно изискванията за съпоставимост с 2025 г.
В проекта са предвидени инвестиции в размер на 1 500 000 лв. през 2027 г. Документът предвижда и поетапна актуализация на цената на ВиК услугите, като от 1 януари следващата година се очаква цената на един кубичен метър вода да достигне  7,12 лв. (3,64€), съгласно заложните разчети в бизнес плана. Въпреки предвидената актуализация, цената остава под социално поносимата цена, определена от Националния статистически институт.
02.07.2026, 15:40 часа
157 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha