Изостава ремонтът на пътя Видин-Ботевград: Лотовете 3, 4 и 5 са без изпълнено строителство

Изостава ремонтът на пътя Видин-Ботевград: Лотовете 3, 4 и 5 са без изпълнено строителство Бави се строителството по скоростния път Видин-Ботевград, научи агенция BulNews.
Лотовете 3, 4 и 5 са без изпълнено строителство, а фирмите, които изпълняват ремонта се издирват, за да възобновят работата си. Според министъра на регионалното развитие и благоустройството инж. Иван Шишков строителството по отсечката остава сериозно изостанало и няма предпоставка скоро да се започне съществена работа. 
По време на вчерашната пресконференция, посветена на договорите в пътния сектор, Шишков припомни, че договорът за модернизацията на трасето Видин – Ботевград е подписан на 27 август 2020 г., като проектът е разделен на пет лота. Два дена по-рано Агенция "Пътна инфраструктура" е уведомила тогавашния регионален министър Петя Аврамова, че авансовите плащания по договора ще бъдат в размер на 35%.
„Лот 1 поне е изпълнен и до тук свършват хубавите новини“, коментира министърът. По думите му по лотове 3, 4 и 5 не е реализирано строителство.
„Чакат се индексации, може би“, добави той.
Според Шишков сключените договори поставят държавата в трудна ситуация, тъй като не могат да бъдат прекратени без сериозни последици.
„Те са камък на шията на държавата. Сега водим много тежки преговори с фирмите да се върнат и да започнат да строят. Предстои да се провери дали парите чакат да започне да се строи или друго се е случило с тях“, заяви той.
Регионалният министър подчерта, че правителството няма намерение да прекратява действащите договори, а ще настоява за качествено изпълнение и спазване на сроковете.
21.07.2026, 11:18 часа
643 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha