Вместо пари нож: Пиян клиент намушка таксиметраджия във Врачанско, прати го в болница

Кървав екшън се е разиграл тази нощ във Врачанско, съобщиха от МВР.
Таксиметров шофьор е бил нападнат и порязан с кухненски нож от свой клиент, който след това избягал. Случката е станала около 4 часа сутринта. Водачът превозвал клиент от Тишевица до центъра на Лесура. При пристигането на адреса обаче клиентът вместо да си заплати возенето, извадил кухненски нож и нанесъл порезна рана на таксиджията в областта на дясното слепоочие.
След нападението агресивният клиент офейкал, а шофьорът потърсил медицинска помощ. Той е бил прегледан в болница и освободен за домашно лечение, без опасност за живота.
Сигналът за инцидента е подаден в районното управление във Враца в 4.50 часа. Служители на полицията предприели незабавни издирвателни действия и за кратко време установили извършителя.
Оказало се, че нападателят е 24-годишен жител на Тишевица. Той е задържан в Районно управление-Враца.
По случая е образувано досъдебно производство за хулиганство по чл. 325, ал. 1 от Наказателния кодекс.
*Снимка: AI
10.08.2026, 09:26 часа
2151
0