След толкова години във властта: Вижте колко пари заделиха кметът на Монтана Златко Живков и неговите заместници

След толкова години във властта: Вижте колко пари заделиха кметът на Монтана Златко Живков и неговите заместници Завидно материално състояние декларира дългогодишният кмет на Монтана Златко Живков, показва декларацията му за имущество и интереси, публикувана от Сметната палата. След 7 мандата той е натрупал солидна сума пари. 
В банка Живков посочва, че има близо 380 000 лева. Съпругата му също подпомага семейния бюджет с още 20 бона в лева на влог. Живков има също така вложения в инвестиционни и пенсионни фондове за над 200 000 лева.
Не е лошо и състоянието на неговите заместници. Диман Георгиев през изминалата година си е купил две ниви и се е сдобил с мотопед. Той е декларирал, че притежава 358 000 лева кеш. В няколко банкови сметки пък има още близо 30 000 лв. Притежава и инвестиционно злато за близо 45 бона. Той обаче изплаща три кредита за общо 150 хил. лв. 
Друг заместник-кмет – Станислав Станоев, е декларирал „само“ 55 000 лева в наличност. Според декларацията му обаче е дал заеми с договори за общо 216 000 лв. Има обаче тлъст кредит за 284 000 лева. 
Третият зам.-кмет Тихомир Антонов пък си е купил „Порше“ за 21 000 лева миналата година. В наличност има над 65 000 лева и още над 30 бона в банка.
21.08.2026, 08:50 часа
2807 2
Коментари

Цвети

21.08.2026, 11:25 часа
добре че са монтанаджии да знаем че има и по-големи тъпанари от врачани. Емо екофрута трябваше да остави малко фекал като пълни на дакева колата, за да му намажем на Златко мустака с него

Емо

21.08.2026, 11:13 часа
и бащата и сина са подметки, да са живи и здрави и дано умрат
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha