"Локомотив" /Мездра/ с втора победа над "Академия Ботев" /Враца/, този път с 2:1

"Локомотив" /Мездра/ с втора победа над "Академия Ботев" /Враца/, този път с 2:1 Втора победа над новака в Северозападната Трета лига "Академия Ботев" (Враца) записа ОФК "Локомотив" (Мездра) по време на предсезонната си подготовка.
След като преди една седмица победиха на собствен терен врачани с 3:1 (голмайстори: Лионел Мададос - 2 и Браиан Стоянов), този уикенд „железничарите“ им върнаха визитата и отново спечелиха - този път с 1:2. Това е трети успех за момчетата на треньора Николай Нинов в шестте им летни контроли досега - освен над „академиците“, преди това те се наложиха у дома над друг новак в групата - "Пещера" (Галата), с 4:1 (Давид Стоянов, Александър Костадинов, Методи Янков и Светослав Валериев).
При тежки условия за игра - непрекъснат дъжд, на едно от помощните игрища на стадион „Христо Ботев“ във Враца, домакините поведоха в резултата в средата на първото полувреме с попадение на Борислав Боянов от дузпа, отсъдена за нарушение в пеналта срещу Виктор Василев.
След почивката обаче, в рамките на десетина минути, „червено-черните“ стигнаха до пълен обрат. Най-напред опитният нападател Петър Димитров се възползва от извеждащ пас на капитана Браиан Стонянов и възстанови равенството, а впоследствие новото попълнение Николай Ковачев се оказа най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле на „зелените“ и с точен удар от палантерията оформи крайното 1:2.
"Локомотив" започна в следния титулярен състав: Кристиян Дяков, Давид Стоянов, Явор Янков, Мартин Михайлов, Михаил Михайлов, Гроздан Илиев, Николай Ковачев, Светослав Валериев, Петър Димитров, Браиан Стоянов (кап.) и Лионел Матадос. През второто полувреме в игра влязоха Василсав Димитров, Методи Янков, Александър Костадинов, Любослав Валентинов и Паоло Петков.
Следващата контрола на „железничарите“ е в сряда, 22 юли, от 18:30 часа, когато те гостуват на юношите старша възраст (U19) на "Славия" (София). В събота, 25 юли, локомотивци приемат на градския стадион "Първа атомна" (Козлодуй), като началният час на проверката ще бъде уточнен допълнително.
Шампионатът в Северозападната Трета лига ще стартира на 9 август (неделя).
20.07.2020, 11:23 часа