Футболна трагедия! „Царско село“ унизи „Ботев“ насред Враца, домакините играха като аматьори

Футболна трагедия! „Царско село“ унизи „Ботев“ насред Враца, домакините играха като аматьори „Ботев“ загуби с класическото 0:3 от гостуващия „Царско село“ насред Враца, след безумно слаб мач. Играчите на домакините играха като истински аматьори и логично възниква въпросът какво правят в професионалния футбол.
За „Ботев“ мачът бе изключително важен, тъй като тимът е в серия от 7 поредни шампионатни загуби и се смъкна до 12-ото място в класирането, като опасността от изпадане изглежда все по-реална. “Царете” от своя страна са на 9-ото място и ще искат да прекъснат серията си от 4 поредни двубоя без успех.
Още във втората минута след атака на „Царско село“ Стефан Христов центрира отдясно и изведе откъсналия се от защитата на врачани Андерсон Кордейро. Бразилецът обаче пропусна да вкара топката от изключителна близост.
Началният натиск на "царете" даде резултат в 12-ата минута. Реян Даскалов успя да намери с невероятен диагонален пас Кордейро, който се измъкна от защитниците на „Ботев“, остана очи в очи с Красимир Костов и с прекрасен завършващ удар прескочи вратаря на “зелените”, за да вкара топката във вратата - 0:1. В 17-ата минута Лъчо Балтанов стреля много опасно от пряк свободен удар, но в аут.
В 24-ата минута Панайотис Лука бе изведен сам срещу вратаря, като имаше перфектна възможност да повиши до 0:2. Венцислав Керчев обаче го фаулира в наказателното поле, с което си заслужи жълт картон и направи дузпа за гостите от София. Лука застана зад топката, като не сбърка и увеличи аванса на своя тим.
Първото полувреме завърши с положение за домакините от Враца. В заключителните секунди след центриране от корнер за врачани кълбото стигна до Дориан Бабунски. Северномакедонецът отправи удар с крак, но добрата намеса на Джони Пласид остави резултата непроменен. Така гостите се оттеглиха с аванс от 2 гола на почивката.
В 56-ата минута „Ботев“ остана с 10 човека на терена. Илия Миланов получи втори жълт картон, след като фаулира Андерсон Кордейро при атака на “червените”. Десетина минути по-рано пък той бе получил първото си официално предупреждение.
В 71-ата минута “царете” имаха жанс да направят резултата класически. След атака отляво топката достигна до Ивайло Марков, който от точката за изпълнение на дузпа стреля по земя, но Костов спаси. Кълбото обаче достигна до Карим Роси, който от близка дистанция пропусна.
В 73-ата минута влезлият като резерва Де Са проби добре отдясно, навлезе в наказателното поле на „Ботев“ и предостави топката на Димитър Костадинов. Българинът пое добре и с хубав изстрел преодоля Красимир Костов, за да направи резултата класически - 0:3. 10 минути по-късно Кордейро пое добре в наказателното поле и отправи плътен удар към вратата на домакините, но стражът на врачани спаси.

„Ботев“ /Враца/ 0:3 „Царско село“

0:1 Кордейро (12)
0:2 Лука (24) - дузпа
0:3 Костадинов (73)

Стартови състави:
„Ботев“ /Враца/: 33. Красимир Костов, 81. Атанас Зехиров, 37. Венцислав Керчев, 9. Даниел Генов, 20. Дориан Бабунски, 18. Илия Миланов, 77. Мартин Николов, 10. Петър Атанасов, 16. Петър Генчев, 23. Христо Златински, 17. Чавдар Ивайлов
„Царско село“: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 8. Панайотис Лука, 9. Стефан Христов, 10. Лъчезар Балтанов, 11. Андерсон Кордейро, 17. Реян Даскалов, 20. Димитър Костадинов, 93. Иван Бандаловски

Съдия: Ивелин Занев

Стадион: "Христо Ботев"