"Ботев"/Враца/ победи в контрола "Локомотив"/София/ с късен гол

"Ботев"/Враца/ победи в контрола "Локомотив"/София/ с късен гол "Ботев" (Враца) успя да надвие "Локомотив" (София) с минималното 1:0 в контрола между двата тима, играна на "Надежда".
Двата отбора не си създадоха много положения, а единственото попадение дойде в края (84') след груба грешка на Александър Любенов, от която се възползва Мирослав Маринов. Александър Александров удари греда в 54-ата минута, а 10 по-късно Красимир Милошев се наложи да избива от голлинията удар на Валери Христов. Това обаче се оказаха единствените по-интересни положения. Двубоят бе излъчен на живо по Sportal.bg и Sportal TV.
Битката в средата на терена преобладаваше през първите 10 минути и двата тима не успяха да си създадат интересни положения. В 11-ата минута имаше предпоставка за такова, след като "Ботев" (Враца) получи правото да изпълни пряк свободен удар от границата на наказателното поле. Ударът на Красимир Тодоро обаче се отклини в глава на защитник на "Локо" и не доведе до нищо опасно.
В 26-ата минута Александър Александров опита късмета си от далечна дистанция, но крайно неточно.
Десетина минути по-късно хубав рейд на Селсо Рапосо завърши с шут от границата на наказателното поле, но Дамян Дамянов улови.
Секунди преди края на първата част грешка в защитата на "Локомотив" (София) доведе до това Никола Колев да отнеме до границата на пеналтерията. Той подаде към встрани към Виктор Василевв, който от около десетина метра не успя да вкара кълбото в мрежата и изкара в аут.
За "Локомотив" /Сф/ започнаха: Александър Любенов, 33. Селсо Рапосо, 18. Гиоргос Кацикас, 89. Пламен Крачунов, 26. Красимир Милошев, 45. Божидар Кацаров, 10. Валентин Николов, 27. Джонатан Машадо, 7. Александър Александров, 9. Карим Бухмади, 11. Раел Лолала.
За "Ботев" /Вр/ стартираха: 34. Дамян Дамянов, 2. Валери Христов, 5. Костадин Ничев, 30. Гонсало Виейра, 77. Мартин Николов, 88. Йоан Бауренски, 21. Сержио да Силва, 22. Никола Колев, 24. Георги Николов, 28. Красимир Тодоров, 81. Виктор Василев.
След почивката влязоха още Костов, Ивайлов, Бабунски, Гавов, Маринов, Желев, Т.Георгиев и Г.Радев.
14.07.2021, 20:14 часа