От последните минути: Верижна катастрофа пред „Лидл“ във Враца, трафикът е затруднен /снимки/

Верижна катастрофа е станала пред хипермаркет „Лидл“ във врачанския жилищен комплекс „Дъбника“, видя първо агенция BulNews. Три коли са се нанизали една в друга, но за щастие пострадали хора няма.
Инцидентът е отпреди минути. Лек автомобил „Мерцедес“ с врачанска регистрация се движел в посока към града. На пешеходната пътека той спрял да пропусне пресичащи хора, същото направил и движещия се отзад „Сеат Алхамбра“. Зад тях обаче идвала врачанска „Тойота“, водачът се разсеял, не успял да реагира на време и се блъснал в колата пред него.
От удара „Сеат“-ът тръгнал напред и се блъснал в „Мерцедес“-а, а „Тойота“-та се качила на островчето, разделящо двете ленти, прескочила го и отишла в насрещното. Именно по нея са най-сериозните материални щети, другите две коли са се разминали с по-леки поражения. Те вече са преместени на паркинга на „Лидл“, но третата все още е на мястото и затруднява движението по натоварената улица. Има и екип на полицията, който документира случая.
Съветваме шофьорите да преминават с повишено внимание.
Галерия
01.04.2022, 13:59 часа
12233
5