"Само за малко": Шофьор заряза колата си на тротоар във Враца, майка с количка го чака да си напазарува /снимка/

Несъобразителен шофьор е паркирал колата си на тротоар пред магазин във Враца, научи агенция BulNews.
Собственикът на лек автомобил "Форд" го е зарязал пред магазин за строителни матерали в ж.к. "Дъбника". Така водачът не е оставил избор на преминаващите хора, освен да го заобикалят. Това обаче не е възможно, когато по обозначеното за пешеходци място, трябва да мине майка с бебешка количка.
Така жената е поставена пред свършен факт - или да изчака притежателя на возилото да си напазарува, или да слезе на пътя, с което да застраши живота си и този на детето си.
Въпреки че на метри от магазина има два блока с голям паркинг, шофьорът видимо е предпочел собствения си комфорт. Вероятно няколко метра носене на покупките, са щели да му натежат твърде много и поради тази причина му се е видяло логично да наруши правилника за движение по пътищата (ако го познава, разбира се).
Това е поредното неправилно спиране в града, което оставя пешеходците, сред които често са и малки деца, без избор и ги поставя в опасност. Съвестните жители на града обаче не спират да се надяват, че нарушителите ще бъдат наказвани по-често, за да се прекрати тази масова практика.
Галерия
09.09.2022, 08:40 часа
5051
2