Отложиха дело за починал моряк, работил във видинска фирма

Отложиха дело за починал моряк, работил във видинска фирма Видинският административен съд отложи за 19 май делото, образувано по жалба на транспортна фирма от Видин против решение на Териториалното поделение на Националния осигурителен институт, с което е потвърдена трудова злополука, при която работникът, изпълняващ длъжността "моряк-моторист" е починал. Инцидентът стана на 6 септември 2015 година в австрийски води. 
Съдът конституира като заинтересовани страни съпругата и децата на починалия и допусна извършването на съдебно-техническа експертиза. Адвокатът на семейството- Васил Тошев обясни причините за отлагане на делото.
"Делото беше отложено поради липсата на експертиза. Очевидно от фирмата-жалбоподател нямат интерес да представят кораба, за да бъде извършена съдебно-техническата експертиза, поради което делото се бави, необосновано според нас", посочи Тошев.
"Няма цел за шиканиране (възпрепятстване- бел. ред.) на процеса. Експертизата сме я поискали ние. В случая става въпрос за кораб, който не може да бъде представен за три дни. При първа възможност ще бъде направена такава експертиза", каза адвокатът на дружеството-собственик на кораба- Ирен Цанова.
Фирмата-собственик на кораба в момента се представлява от трима души. Това са Искра Борисова, Мариян Иванов и Мария Москова./bnr.bg
25.04.2016, 16:47 часа
1101 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha