Тежък паритет в общинския съвет в Криводол, няма кой да изпъкне като лидер

Две политически формации ще са с равно представителство в общинския съвет на Криводол, научи BulNews.bg. Това са ГЕРБ и местна коалиция БДЦ, в която влизат АБВ, ЗНС и БЗС „Александър Стамболийски“. И двете формации ще имат по 5 човека в местния парламент, сочат данните на ЦИК.
Това са и двете политически сили, които се изправят една срещу друга на втори тур на изборите за кмет на общината. На балотаж в неделя ще се срещнат досегашният градоначалник от коалицията Петър Данчев и кандидата на управляващата партия Христо Доков. Силите и тук са изравнени – двамата кандидат-кметове ги делят едва 2 гласа.
Освен борещите се за надмощие партии, представители в местния парламент ще имат също БСП и ДПС. Те получават съответно 2 и 3 места в местния парламент.
Ето и как изглежда бъдещият общински съвет мандат 2019-2023 г.
ГЕРБ:
1. Петър Спасов Комитски
2. Момчил Вениславов Върбанов
3. Маргарита Благоева Кацарска
4. Евгени Ангелов Ефремов
5. Константин Стефанов Петров
БДЦ:
1. Йордан Желязков Иванов
2. Цветомира Лазарова Димова
3. Валерий Цветков Гълъбов
4. Николай Иванов Митрофанов
5. Румен Драганов Илиев
БСП:
1. Иван Георгиев Иванов
2. Светлин Николов Върбанов
ДПС:
1. Георги Николов Костадинов
30.10.2019, 15:06 часа
2698
1