Бедняците от "Спартак"/Плевен/ подчиниха "Кариана" насред Ерден

Бедняците от "Спартак"/Плевен/ подчиниха "Кариана" насред Ерден „Спартак“ (Плевен) постигна впечатляващ успех във визитата си на „Кариана“ (Ерден) в мач от 16-ия кръг на Втора лига.
Плевенчани, които са разтърсвани от финансови проблеми, не се дадоха на домакините и спечелиха с 3:2 след два обрата в мача.
В 24-ата минута Ивайло Иванов даде аванс на гостите с хубав гол, но само две минути по-късно отборът на „Кариана“ получи правото на изпълни 11-метров наказателен удар за игра с ръка на защитник на самата голлиния. Зад топката застана Евгени Игнатов, който изравни.
В 62-ата минута домакините стигнаха до пълен обрат с гол на Георги Георгиев.
След това дойде звездният миг на Адриан Димитров, превърнал се в герой за „Спартак“. Първо в 70-ата минута нападателят изравни резултата, а в 85-ата минута попари карианци и прати трите точки в Плевен.
В класирането „Кариана“ е на 7-о място с актив от 20 точки. В дъното „Спартак“ (Плевен) се изравни по точки със „Спартак“ (Варна) и вече заема 15-а позиция.
23.11.2019, 17:37 часа