Адмирала дебютира начело на "Монтана" с нулево равенство срещу "Лудогорец" в Разград

Адмирала дебютира начело на "Монтана" с нулево равенство срещу "Лудогорец" в Разград Отборът на "Монтана" направи 0:0 като гост на "Лудогорец" в първата си контролна среща след спечеления с 4:1 бараж с "Дунав" (Русе).
Проверката бе първа за новия наставник на монтанци Никола Спасов. 61-годишният спец даде почивка на Иван Михов, Преслав Петров и Борислав Балджийски, които са с леки контузии и той реши да не рискува здравето им.
Първото полувреме бе равностойно, без опасни ситуации пред двете врати. Още в началото на мача Абел Анисе бе оставен непокрит, но стреля на вратата. В 18-та мин. Николай Минков преодоля с лекота Козмин Моци, но Антон Недялков се намеси самопожертвователно и изби топката.
След почивката и двамата треньори направиха много смени, като за "Монтана" неофициален дебют направиха привлечените по-рано през седмицата съответно от столичния "Септември" и "Хебьр" (Пазарджик) Филип Димитров и Янко Ангелов. В игра за домакините пък се появи перлата в лятната им селекция Алекс Сантана. На терена статуквото се запази и двубоят логично завърши без попадения.
След мача футболистите на "Монтана" бяха разпуснати два дни почивка и в понеделник от 19:00 часа подновяват отново тренировка.

"Лудогорец": 33.Ренан дос Сантос, 22.Джордан Икоко, 5.Георги Терзиев, 30.Козмин Моци, 3.Антон Недялков, 18.Светослав  Дяков-кап.,12.Абел Анисе, 8.Дан Битон, 17.Жоржиньо, 88.Вандерсон, 13.Мавис Чибота (Владислав Стоянов, Иван Йорданов, Алекс Сантана, Доминик Янков, Хюсеин Кельовулев). Старши треньор: Павел Върба.
"Монтана":1.Марин Орлинов (56-Филип Димитров), 2.Валери Христов, 33.Стефан Цонков, 10.Владимир Айтов (56-Ваньо Илиев), 15.Преслав М. Петров, 20.Димитър Илиев-кап.(74-Янко Ангелов), 7.Ивелин Илиев (74-Румен Георгиев), 13.Йордан Йорданов, 11.Николай Минков (74-Росен Кръстев), 16.Николай Цветков (74-Стефан Каменов), 8.Тони Тасев (56-Сергей Георгиев). Старши треньор: Никола Спасов.
25.07.2020, 15:16 часа