"Монтана" с първа загуба в „А“ група /снимки/

"Монтана" с първа загуба в „А“ група /снимки/ Баскетболистките на "Монтана" допуснаха първата си загуба за сезона в първенството на елитата „А“ група. В дербито на VII кръг възпитаничките на треньора Мануел Марков бяха надиграни в зала „Младост“ от шампиона "Берое" (Стара Загора) със 79:75.
Двубоят бе равностоен, без някои от двата отбора да успее да се откъсне напред в резултата през първото полувреме. Веднага след почивката "Монтана" направи силна серия от 7-0, а в средата на третата част направи и най-голямата разлика в срещата 57-48. Беройки бързо стопиха изоставането и 7.31 мин. преди края резултатът бе изравнен 68-68. В оставащото време гостите показаха по-добра организация и заслужено ликуваха.
Литовският плеймейкър на "Монтана" Санта Окоцките-Балткоиене бе много близо да завърши с трипъл-дабъл, като отбеляза 23 т. и към тях добави 10 борби и 8 асистенции. С дабъл-дабъл се отчетоха Марая Кинг 21 т. и 17 борби и Димана Макариева 10 т. и 14 борби. За "Берое" над всички с 26 т. бе Теодора Динева, Виолина Кочева се отличи с 18 т. и 8 борби за победителките.

"Монтана" - "Берое" (Стара Загора) 75:79 (24-23, 20-23, 22-17, 9-16)

"Монтана": Виктория Стойчева 8, Санта Окоцките-Балткоиене 23, Марая Кинг 21, Димана Макариева-кап. 10, Христина Иванова 7 (Габриела Николова 4, Евгения Нацкина 2, Борислава Денчева). Треньор: Мануел Марков.

"Берое": Теодора Динева 26, Виолина Кочева-кап. 18, Цветомира Шаренкапова 16, Радостина Христова 7, Деана Стоянвоска 6 (Златка Маданкова 4, Гергана Маданкова, Маргарина Георгиева). Треньор: Татяна Гатева.

Съдии: Иван Маринов, Славчо Нучев, Татяна Михайлова-Велчева.

Зала: „Младост“-250 зрители.
04.12.2021, 22:03 часа