"Витоша" помете в контрола "Монтана" с 5:1

"Витоша" помете в контрола "Монтана" с 5:1 В контролна среща, играна в Сапарева баня, отборът на "Монтана" допусна тежка загуба с 5:1 от "Витоша" (Бистрица). Двата тима ще се срещнат още веднъж в края на юли на стадион „Огоста“, този път в официален мач от втория кръг.
Тимът от столичния кв. „Бистрица“, който преди три дни получи уайлд кард за Втора лига, поведе още в 10-та мин. чрез Станислав Петров, но три по-късно Йордан Йорданов изравни, след като засече с глава центриране от корнер на Идрисс Фудил. Този гол се оказа и почетен за монтанци.
До почивката "Витоша" се разписа още на два пъти, като точни бяха Томи Костадинов (31) и Цветомир Вачев (38).
През второто полувреме с два гола се отличи Деян Христов (56, 71), с които оформи разгрома над бившия си отбор.

"Монтана": Димитър Тодоров, Владимир Айтов, Йордан Йорданов,  Даниел Стоянов, Сергей Георгиев, Виктор Стойков, Идрисс Фудил, Емануил Личев, Мехди Уамри, Тони Иванов, Даниел Пехливанов (Петър Д. Петров, Иван Михов, Мишо Минков, Иван Йоанис, Димитър Буров, Мартин Сандов, Стефан Каменов, Владислав Цеков, Румен Георгиев, Ивелин Георгиев). Треньор: Антони Здравков.
26.06.2022, 10:15 часа