"Ботев"/Враца/ загуби с 1:2 контролата с "Пирин" в Благоевград

"Ботев"/Враца/ загуби с 1:2 контролата с "Пирин" в Благоевград "Ботев" загуби от "Пирин" с 1:2 първата контрола между двата отбора тази зима.
Домакините поведоха в 17-ата минута, когато Красимир Станоев се разписа от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение на Краси Костов, което бе продиктувано от груба грешка на Луис Суарес.
Мирослав Маринов изравни с хубав удар извън наказателното поле в края на първата част.
Веднага след почивката Борис Тютюков вкара победния гол за "Пирин".
В 9-ата минута "Ботев" създаде първата по-интересна ситуация пред вратата на домакините. Браян Переа стреля, но слабо във вратаря.
Домакините имаха голова възможност в 15-ата минута, но Краси Костов спаси.
В 16-ата минута Луис Суарес сбърка фатално. Той позволи на Медвед да му открадне топката в наказателното поле, като го остави сам срещу вратаря. Красимир Костов се наложи да извърши нарушение, реферът свири дузпа, която Красимир Станоев реализира.
В 21-ата минута Стефан Гаврилов стреля силно от границата на наказателното поле, но Ковальов изби в корнер. След последвалото разиграване Меси имаше възможност да реализира, но шутът му бе избит в корнер.
Последваха минути, в които момчетата на Даниел Моралес направиха няколко интересни атаки, от които обаче вратата на „орлетата“ не бе сериозно застрашена.
В 27-ата минута Пирин имаше добра възможност, Тютюков не нанесе добър удар.
Само няклоко минути по-късно отново той стреля с глава, но Краси Костов спаси.
Едно от най-чистите положения пропусна Мартин Смоленски, който от няколко метра изпрати топката над вратата на "Ботев".
В 44-ата минута Мирослав Маринов изравни. Юношата на Ботев стреля мощно извън наказателното поле и изненада Ковальов за 1:1.
В началото на второто полувреме Антонио Георгиев стреля от дистанция, но Янко Георгиев спаси.
В 49-ата минута Борис Тютюков бе оставен непокрит в наказателното поле и вкара за 2:1.
В 53-ата минута Венци Бенгюзов стреля мощно от пряк свободен удар, а топката се удари в десния стълб.
В 67-ата минута Христофор Хубчев червен картон, втори жълт, но в игра се появи Бачев.
В поселдните 20 минути на терена за "Ботев" се появи 8 нови футболисти, като в игра отново се върна Митко Панов, който бе напуснал на почивката.
В 79-ата минута Илкер Будинов стреля опасно, но Бариос спаси.

"Пирин" – "Ботев" 2:1
1:0 Красимир Станоев 17-дузпа, 1:1 Мирослав Маринов 44, 2:1 Борис Тютюков 49

"Ботев": Красимир Костов (46 – Федерико Бариос), Браян Мендоса (72 – Петър Кепов), Луис Филипе Соарес (72 – Мартин Кавдански), Меси Биатумусока (72 – Петко Ганев), Диего Фераресо (72 – Цветослав Поповчев), Антонио Георгиев (72 – Пламен Петров), Стефан Гаврилов (46 – Чавдар Ивайлов), Клери Сербер (72 – Крсимир Тодоров), Мирослав Маринов (72 – Мартин Атанасов), Митко Панов (46 – Том Рапнуи), Браян Переа (72 – Митко Панов)

"Пирин": Максим Ковальов (46 – Янко Георгиев), Илкер Будинов, Христофор Хубчев (68 – Мартин Бачев), Вячеслав Велев (60 – Сандер Ван Лой), Андрей Йорданов (46 – Александър Дюлгеров), Венцислав Бенгюзов (61 – Славчо Шоколаров), Красимир Станоев, Мартин Смоленски, Владимир Медвед (66 – Марсез Бибишков), Иван Тасев, Борис Тютюков
21.01.2023, 20:01 часа