"Видабаскет" спечели дербито с "Дунав" /Русе/ в Троян

"Видабаскет" спечели дербито с "Дунав" /Русе/ в Троян "Видабаскет" нанесе едва втора загуба на "Дунав" /Русе/ за сезона в регион Център, след като в много оспорван мач в Троян го победи с 86:85.
Цялото първо полувреме бе с много висока резултатност и белязано от серия обрати.
Баскетболистите на Руслан Русев поведоха с 26:21 след десет минути игра, а на почивката имаха минимален аванс при 50:49. "Видабаскет" отново взе инициативата след паузата и преди последната част вече бе напред с 86:85. Разликата скочи до 12 точки, но русенци се вдигнаха на финален щурм и 31 секунди преди края намалиха само на 1. Те имаха шанс и да спечелят мача след грешка на съперника си, но направиха пропуски и победата отиде за водения от Николай Колев тим.
Теодор Киров бе в основата на успеха с 30 точки (5 тройки), но той направи и 7 грешки. Никола Емилов реализира 18 точки, с 14 и 8 борби е Филип Емилов, Калоян Петров се отчете с 12 точки и 7 борби, а 10 точки и 9 борби има Калоян Димитров.
За "Дунав" Николай Николов бе над всички с 34 точки. Теодор Трифонов се отчете с 19, Стоян Ганев записа 12, а с 11 е Иван Живков.
02.02.2023, 14:49 часа