„Видабаскет“ допусна обрат срещу "Микс" и отпадна от турнира за Купата на ББЛ

„Видабаскет“ допусна обрат срещу "Микс" и отпадна от турнира за Купата на ББЛ „Видабаскет“ загуби в Хасково със 79:81 точки от отбора на „Микс“ /София/ в 1/8-финална среща от турнира за Купата на Българската баскетболна лига.
Видинчани започнаха уверено срещата, напълно контролираха играта през първото полувреме и заслужено се оттеглиха на почивката с комфортен аванс от 18 точки – 45:27. След прекъсването обаче състезателите на „Микс“ заиграха много по-агресивно, а в редиците на „Видабаскет“ личеше отпускане. Третата четвърт завърши катастрофално за видинчани – 39:12, като столичани обърнаха в своя полза резултата и поведоха с 66:57 точки. Възпитаниците на играещия треньор Юлиян Колев опитаха отново да обърнат резултата в своя полза през последните 10 минути, като взеха четвъртата част с 22:15 точки и бяха близо до победата, но поредица неточни стрелби ги лиши от крайния успех.
Юлиян Колев завърши с 21 точки, 7 борби и 6 асистенции, Филип Емилов добави 17 точки, Никола Емилов реализира 16. Теодор Киров пък спечели впечатляващите 15 борби.
Най-полезен за „Микс“ бе Иван Илиев – 21 точки и 8 борби.
На 22 април видинската зала „Фестивална“ ще бъде домакин на двубоите на финалната четворка в турнира за Купата на ББЛ.
Следващата неделя, 19 февруари, „Видабаскет“ приема във Видин „Чардафон“ /Габрово/ в среща от 12 кръг на първенството.
12.02.2023, 20:38 часа