"Видабаскет" подчини "Чардафон" /Габрово/ пред пълни трибуни

"Видабаскет" подчини "Чардафон" /Габрово/ пред пълни трибуни Мъжете на "Видабаскет" записаха категорична победа над "Чардафон" /Габрово/ в среща от редовния сезон на Българската баскетболна лига, А група Център.
Видинчани спечелиха със 79:54 точки пред пълните трибуни в зала „Фестивална“.
Днешната среща бе първото домакинство на видинските баскетболисти за последните 3 години. Възпитаниците на играещия треньор Юлиян Колев показаха най-доброто от себе си пред родната публика и взеха реванш срещу "Чардафон" в първенството.
В предишните 2 мача срещу този съперник през сезона видинчани отстъпиха с 56:58 и 56:78 т.
„Видабаскет“ започна леко сковано срещата и допусна гостите да дръпнат със 7:0 точки. Постепенно домакините заиграха по-уверено пред собствената си публика и първата част завърши с минимална преднина за „Чардафон“ 19:20.
Оттук насетне „Видабаскет“ изцяло владееше положението на игрището, взе втората четвърт с 16:11 и се оттегли на почивката с три точки преднина 35:31. В третата четвърт и двата отбора заложиха на защитата, кошовете се брояха на пръсти. След нея домакините запазиха водачеството си – 46:39. В последната част видинчани бяха пълен господар на терена- 33:15, като мача доиграха юношите на клуба, които влязоха от резервната скамейка.
Най-резултатен за видинчани бе Филип Емилов, който завърши с 27 точки, Никола Емилов добави 12, Теодор Киров записа 10.

"Видабаскет" – "Чардафон" /Габрово/ 79:54.

На 12 март "Видабаскет" отново е домакин, в зала „Фестивална“ гостува „Локомотив“ /Горна Оряховица/.
19.02.2023, 15:46 часа