"Монтана" с минимална загуба от дубъла на ЦСКА 1948

"Монтана" с минимална загуба от дубъла на ЦСКА 1948 "Монтана" загуби с 0:1 гостуването си на дубъла на ЦСКА 1948 и се отдалечи на 5 точки от четвъртото място, което дава право на участието в бараж за елита.
Дебют за монтанския тим направи най-новото попълнение Раел Лолала. 26-годишният конгоански нападател с швейцарски паспорт обаче остана почти незабележим на терена.
Сред зрителите на „Арена Црско село“ бе бившият нападател на монтанци Билал Бари.
Двубоят започна равностойно, а домакините вкараха още при първата си опасна ситуациия пред вратата на Петър Л. Петров. Това се случи в 18-та мин., в която Светослав Диков бе изведен в наказателното поле и изпрати топката неспасяемо в долния десен ъгъл.
Монтанци можеха да изравнят в 33-та мин., когато Мехди Уамри засече с глава центриране от ляво на Идрисс Фудил, но стреля над вратата.
Веднага след почивката Стилян Николов изби с глава от голлинията насочената под гредата от Диков топка. Последваха минути на неособено добра продукция от страна и на двата отбора. Направените смени от треньора на гостите Ангел Стойков също не дадоха резултат. В самия край на мача Сидклей Перейра можеше да покачи, но вратарят на "Монтана" спаси силния му удар.

ЦСКА 1948 II – "Монтана" 1:0

ЦСКА 1948 II: Генадий Ганев, Ангел Грънчов-кап., Лазар Марин, Сидклей Перейра, Александър Александров, Карлос Охене, Ивайло Иванов, Айвън Ангелов, Октавио Мерло, Преслав Антонов, Светослав Диков. Треньор: Атанас Рибарски.

"Монтана": Петър Л. Петров, Андреас Васев, Иван Михов-кап., Димитър Буров, Стилян Николов, Антон Тунгаров, Мехди Уамри (88-Владислав Цеков), Стефан Каменов, Йордан Йорданов (88-Филип Ежике), Идрисс Фудил (76-Владимир Айтов), Петър Атанасов (46-Раел Лолала). Треньор: Ангел Стойков.

Голмайстор: Светослав Диков (18).

Главен съдия: Владимир Вълков.

Асистенти: Владимир Хубенов, Иван Копчев.
Жълти картони: (ЦСКА 1948 II); Иван Михов, Андреас Васев, Антон Идрисс Фудил (Монтана).

Стадион: „Царско село”-100 зрители.