Волейболистите на "Монтана" с обрат срещу "Берое" /снимки/

Волейболистите на "Монтана" с обрат срещу "Берое" /снимки/ В среща от ХХ кръг на първенството на Супер Волей "Монтана" победи с 3:1 (-22, 18, 21, 21) "Берое" в зала „Младост“.
Възпитаниците на треньора Даниел Пеев успяха да направят обрат, след като загубиха първия гейм с 22-25. Те поведе рано във втория, като на моменти разликата достигна 8 точки. В третия домакините също доминираха, допуснаха само веднъж да бъдат застигнати в резултата, но след 12-12 направиха силна серия и затвориха гейма на 21. Четвъртата част вървеше оспорвано до средата, след което монтанчани отново доминираха.
Радослав Попов бе най-резултатен за победителите с 18 точки (1 блок, 1 ас), с 12 т. се отличи Димитър Калчев (1 блок, 1 ас). За "Берое" над всички бе Спас Байрев – 20 т. (3 блока, 2 аса), Стефан Иванов завърши  с 13 т. (1 блок, 1 ас).
Либерото на домакините Мартин Божилов пък бе определен за най-полезен (MVP) състезател в мача.

"Монтана" – "Берое" (Стара Загора) 3:1 (22-25, 25-18, 25-21, 25-21)

"Монтана": Радослав Попов-кап. 18, Димитър Калчев 12, Теодор Тодоров 11, Филип Палгут 2 , Илиян Преспов 14, Мартин Кръстев 7 (Денислав Бърдаров 6, Божидар Арсенов, Георги Елчинов, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

"Берое": Алексей Землянко 5, Денимир Димитров 1, Венцислав Рагин 7, Спас Байрев 20, Руси Желев 5, Стефан Иванов 13 (Милослав Димов 3, Кирил Красневски 2, Константин Нечев 1, Иван Дамянов, Кристиян Петров-либеро). Треньор: Мирослав Живков.

Съдии: Симеон Иванов, Ивайло Иванов.

Зала: „Младост“-250 зрители.
20.03.2023, 10:08 часа