"Монтана" приключи със загуба от "Хебър" редовния сезон

"Монтана" приключи със загуба от "Хебър" редовния сезон Отборът на "Монтана" загуби с 0:3 (-18, -21, -21) гостуването си на "Хебър" в среща от последния XXII кръг на първенството на Супер Волей.
По този начин възпитаниците на треньора Даниел Пеев приключиха редовния сезон с 12 победи, 10 загуби и с актив от 35 точки, с които заеха седмото място в крайното класиране. В ¼ финалните плейофи те ще се изправят срещу втория в таблицата "Левски" (София).
Интрига в мача в зала „Васил Левски“ в Пазарджик имаше едиинствено във втората част, в която гостите поведоха с 9-6 и поставиха съперника си под напрежение до 20-20. След това домакините направиха серия от 3-0 и затвориха гейма на 21.
Теодор Тодоров бе най-резултатен за "Монтана" с 10 точки (4 блока).
Трифон Лапков се отличи със 17 т. за "Хебър" и си заслужи приза за най-полезен MVP състазател в двубоя.

"Хебър" – "Монтана" 3:0 (25-18, 25-21, 25-21)

"Хебър": Якопо Масари 12, Александър Туш 1, Виктор Йосифов 6, Тодор Алексиев 13, Трифон Лапков 17, Николай Николов 6 (Илия Петков 1, Пламен Шекерджиев 1, Добромир Димитров, Петър Каракашев, Теодор Салпаров-либеро). Треньор: Камило Плачи.

"Монтана": Радослав Попов 8, Филип Палгут 2, Димитър Калчев 7, Теодор Тодоров 10, Илиян Преспов 5, Мартин Кръстев 4 (Денислав Бърдаров 4, Павел Душков 1, Божидар Арсенов, Стефан Узунов, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Съдии: Добромир Добрев, Милена Лазарова.

Зала: „Васил Левски“-500 зрители.

30.03.2023, 09:42 часа