Волейболистите на "Монтана" загубиха гостуването на "Левски" в София

Волейболистите на "Монтана" загубиха гостуването на "Левски" в София Волейболистите на "Монтана" започнаха със загуба ¼ финалните плейофи за титлата в Супер Волей. Воденият от треньора Даниел Пеев тим бе надигран с 0:3 (-17, -19, -18) при визитата си на "Левски" в столицата.
Двата отбора си размениха по една победа като гости през редовния сезон и това бе първия домакински успех между тях през кампанията. Реваншът в зала „Младост“ е в петък, от 18:00 часа, като по регламент се играе до две победи от три мача.
Първият гейм тръгна точка за точка до 4-4, след това столичани дръпнаха с 5 точки (12-7) и до края успяха да увеличат тази разлика. Домиинацията на Левски продължи и във втората част, която те затвориха на 19. До средата на третата играта бе успорвана, после домакините наложиха превес, за да ликуваха с 25-18 и 1:0 в серията.
Най-резултатен за "Монтана" бе Илиян Преспов 9 точки (1 ас). За победителите Венислав Антов се отличи с 18 точки (3 аса, 2 блокади).

"Левски" - "Монтана" 3:0 (25-17, 25-19, 25-18)

"Левски": Симеон Николов 6, Лазар Бучков 6, Светослав Гоцев 7, Алехандро Торо 10, Владимир Гърков 10, Венислав Антов 18 (Стоил Палев, Даниел Павлов, Владислав Иванов-кап.-либеро). Треньор: Николай Желязков.

"Монтана": Радослав Попов-кап. 8, Филип Палгут 1, Димитър Калчев 5, Теодор Тодоров 7, Илиян Преспов 9, Мартин Кръстев 3 (Денислав Бърдаров 2, Стефан Узунов 1, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

Съдии: Ивайло Иванов, Хари Салабашян.

Зала: „Левски“-300 зрители.
05.04.2023, 09:33 часа