"Монтана" взе само гейм на "Левски" и приключи сезона като 7-ми в класирането /снимки/

"Монтана" взе само гейм на "Левски" и приключи сезона като 7-ми в класирането /снимки/ Отборът на "Монтана" допусна загуба и в домакинската си среща с "Левски" от ¼ финалните плейофи в първентвото на efbet Супер Волей и с 0-2 в серията отпадна от по-нататъшната борба за титлата.
Така воденият от треньора Даниел Пеев тим завърши на седмо място в крайното класиране за сезон 2022-2023, което е най-слабото му представяне под негово ръководство.
Домакините изиграха на ниво първия гейм, в който допуснаха колебание само в началото му, но след като изоставаха с 0-3 направиха бързо обрат и го затвориха на 20. Във втория грешките при посрещането и в атака бяха използвани от гостите и резултатът бе изравнен.
Третата част бе оспорвана, но в най-важните моменти столичани бяха по-концентрирани. Четвъртият гейм вървеше точка за точка до 6-6, след това "Левски" направи силна серия и не допусна да бъде застигнат.
Илиян Преспов бе най-резултатен за "Монтана" с 14 точки (1 блокада), с 10 т. завърши Мартин Кръстев (1 блокада). За победителите най-полезен бе Венислав Антов 16 точки (3 блокади, 1 ас). Алехандро Торо се отличи с 12 т., Светослав Гоцев добави с 11 т. (1 ас, 5 блокади).

"Монтана" - "Левски" 1:3 (25-20, 20-25, 22-25, 16-25)

"Монтана": Радослав Попов-кап. 4, Георги Елчинов 7, Филип Палгут 2, Теодор Тодоров 8, Илиян Преспов 14, Мартин Кръстев 10 (Павел Душков 3, Димитър Калчев 3, Стефан Узунов 3, Денислав Бърдаров 1, Мартин Божилов-либеро). Треньор: Даниел Пеев.

"Левски": Симеон Николов 5, Лазар Бучков 10, Светослав Гоцев 11, Алехандро Торо 12, Владимир Гърков 10, Венислав Антов 16 (Алксандър Къндев 5, Николай Захариев 1, Владислав Иванов-кап.-либеро). Треньор: Николай Желязков.

Съдии: Константин Йовчев, Владимир Котев.

Зала: „Младост“-350 зрители.
08.04.2023, 14:00 часа