"Бдин" обърна "Партизан" в Червен бряг и се утвърди на върха

"Бдин" обърна "Партизан" в Червен бряг и се утвърди на върха "Бдин" /Видин/ победи с 2:1 като гост "Партизан" в Червен бряг в среща от 27 кръг на Северозападната Трета лига.
Бдинци изстрадаха победата срещу 10-ия в класирането.
Домакините започнаха нахъсано мача и откриха резултата още в 8-ата минута след многоходова атака, завършена от Христо Димов за 1:0. В 21-вата минута Николай Цветков намери с дълъг пас Валдемар Лашков, той центрира в наказателното поле към Тома Ушагелов, който изравни резултата.
Гостите започнаха второто полувреме по-амбицирани да търсят победата. В 68-ата минута Винисиус бе спънат на границата на наказателното поле на домакините. Прекия свободен удар изпълни Цветомир Тодоров. Центрирането му намери Ивайло Иванов, който с глава донесе  пълния обрат- 1:2. "Партизан" създаде няколко чисти положения, но намесите на вратаря Мартин Цветанов, липсата на шанс и слаби завършващи удари донесоха трите точки на "Бдин".
Три кръга преди края на първенството видинчани са лидери в класирането със 7 точки преднина пред втория "Локомотив" /Горна Оряховица/,  който обаче е с мач по-малко. Следващата събота на стадион "Георги Бенковски" във Видин гостува "Ювентус" /Малчика/.
14.05.2023, 09:29 часа