"Бдин" разби с 4:0 "Ювентус" /Малчика/ и е на победа от Втора лига /снимки/

"Бдин" разби с 4:0 "Ювентус" /Малчика/ и е на победа от Втора лига /снимки/ "Бдин" /Видин/ записа рутинна домакинска победа с 4:0 над "Ювентус" /Малчика/ в среща от 28 кръг на Северозападната Трета лига.
Головете отбелязаха Валдемар Лашков, Винисиус Белоти, Тома Ушагелов и Николай Боянов.
Веднага след началния съдийски сигнал лидерите в класирането се настаниха в полето на гостите и активно търсеха победата. Още в първите десетина минути на мача Винисиус, Валдемар Лашков, Стойчо Стойков и Тома Ушагелов пропуснаха да открият резултата. До 15-ата минута домакините изпълниха 6 ъглови удара. След поредното центриране от корнер на Цветомир Тодоров топката попадна във Валдемар Лашков и той откри резултата в 15-ата минута с удар отблизо. В 27-ата минута Винисиус удвои с удар от 10-ина метра след центриране на Соколов.
Две минути след началото на второто полувреме резултатът стана класически. Тома Ушагелов изпълни майсторски пряк свободен удар с левия крак за 3:0. Крайния резултат оформи току-що влезлият като резерва юноша на "Бдин" Николай Боянов. Той засече с хубав удар от въздуха центриране в 75-ата минута и парира стражът на гостуващия тим.
Изстрели на Соколов, Йошов и Ушагелов срещнаха страничните гради на вратата на гостите. Футболистите на "Ювентус" отправиха само два точни удара в мача чрез Мартин Милков и Атанас Василев, отразени от вратаря на домакините Мартин Цветанов.
"Рутинна победа. На този етап важни са точките. Преди мача им казах да се опитаме всичко възможно да направим хубави неща за публиката, да набъбне резултатът, за да дадем възможност на някои от младите момчета също да запишат участие. Надявам се на следващата ни домакинска среща да има още повече хора и да има повод за празнуване. Надявам се да решим всичко още при следващото ни гостуване в Царева ливада. Ще се подготвим много сериозно, така че още там да подпечатаме първото място. Да не избързваме, защото във футбола всичко е възможно, но се надявам ние да сме отборът, който ще участва във Втора лига", коментира след срещата старши-треньорът на "Бдин" Николай Цветков.
В оставащите два мача до края на първенството "Бдин" трябва да запише една победа, за да си гарантира промоция във Втора лига. След седмица видинчани гостуват на "Боруна" /Царева ливада/, а след това приемат "Павликени".

"Бдин" /Видин/: 1. Мартин Цветанов, 8 Калоян Цветков (кап.)/3. Наор-Авлиав, 5. Ивайло Иванов, 18. Стойчо Стойков, 11. Мартин Николов, 15. Кристиян Йошов (жк), 10. Цветомир Тодоров/16. Владимир Владимиров, 23. Тома Ушагелов/22. Николай Боянов, 17. Винисиус Белоти/ 20. Константин Маринов, 24. Александър Соколов, 9. Валдемар Лашков/19. Роберто Росенов

"Ювентус" /Малчика/: 96. Димитър Височков, 17. Владислав Христов, 27. Стефан Трайков, 24. Кристиан Аначков, 15. Любомир Йозов, 6. Велислав Иванов, 5. Славей Байрактаров/25. Роберто Караиванов, 9. Атанас Василев, 22. Ангел Боев, 29. Мартин Милков (жк), 10. Ивайло Дюлгеров (кап.)
20.05.2023, 21:40 часа