"Монтана" загуби с 3:2 гостуването в Разград и се сбогува с мечтата за елита

"Монтана" загуби с 3:2 гостуването в Разград и се сбогува с мечтата за елита Отборът на "Монтана" загуби с 3:2 гостуването си на "Лудогорец" II и по този начин шансовете им да атакуват местата осигуряващи визи за елитната efbet лига станаха по-скоро илюзиорни.
Домакините поведоха в 20-та мин. с красиво попадение на национала Доминик Янков. От границата на наказателното поле 22-годишният полузащитник, който играе и за първия тим от Разград, изпрати топката неспасяемо под сглобката на вратата.
Монтанци изравниха седем минути преди почивката. Тогава Мехди Уамри комбинира с Адреас Васев, а той не остави никакъв шанс на вратаря Пламен Пепеляшев.
През второто полувреме двата отбора заложиха на по-офанзивен футбол и в 57-та мин. разградчани отново излязоха напред в резултата, точен бе влезлият на полувремето Росен Иванов. Гостите стихна до изравнителен гол чак в 86-та мин., когато Стилян Николов се разписа с глава след центриране от корнер. Футболистите на "Монтана" се хвърлиха да търсят и трето попадение, но във втората минута на добавеното време бяха хванати на контра и друга резевра Йоан Найденов донесе победата на "Лудогорец" II.

"Лудогорец" II (Разград) – "Монтана" 3:2

"Лудогорец" II: Пламен Пепеляшев, Методий Стефанов, Александър Ганчев (46-Анастас Пемперски), Бранимир Костадинов, Велислав Минков (88-Алекс Луканов), Владислав Найденов, Димитър Илиев, Тихомир Димитров, Хюсеин Кельовлуев (75-Йоан Йорданов), Цветослав Петров-кап. (76-Валентин Цветанов), Доминик Янков (46-Росен Иванов). Треньор: Тодор Живондов.

"Монтана": Димитър Илиев, Мартин Сандов, Иван Михов-кап. (62-Антон Тунгаров), Димитър Буров, Стелиян Николов, Йордан Йорданов, Андреас Васев, Стефан Каменов (76-Владимир Айтов), Мехду Уамри, Петър Атанасов (46-Филип Ежике), Антон Карачанаков (76-Владислав Цеков). Треньор: Светлан Кондев.

Голмайстори: 1:0 Доминик Янков (20), 1:1 Андреас Васев (38), 2:1 Росен Иванов (57), 2:2 Стилян Николов (86), 3:2 Йоан Найденов (90+2).

Главен съдия: Георги Иванов.
Асистенти: Георги Стамболджиев, Цветан Горанов.

Жълти картони: Михов, Уамри, (Монтана).

Стадион: „Гнездо на орли“-50 зрители.
21.05.2023, 21:05 часа