Градушка прекъсна мача "Монтана" - "Добруджа", домакините пак се издъниха /снимки/

Градушка прекъсна мача "Монтана" - "Добруджа", домакините пак се издъниха /снимки/ Проливен дъжд и градушка прекъснаха за 17 минути срещата "Монтана" – "Добруджа" (Добрич) от XХXII кръг на първенството на Втора лига.
Теренът на стадион „Огоста“ издържа, но домакините отстъпиха с 0:1 пред погледа бъдещия си треньор Николай Митов. Бившият футболист и наставник на монтанци Атанас Атанасов, който е спортен директор на клуба от град Добрич, очаквано бе посрещнат приятелски при появата си в спортния комплекс.
Почти веднага след началния съдийски сигнал на Васил Минев над стадиона заваля, а в 10-та мин. вратарят на монтанци Петър Петров изби силния шут на Янчо Андреев. Две минутии по-късно Божидар Чуканов бе изведен в пеналта, но стреля в аут. След още две теренът побеля от падналите ледени парчета и реферът се принуди да прибере в тунела помощниците си и футболистите на двата отбора.
След подновяването на играта гостите продължиха да бъдат по-активни и в 38-та мин. поведоха. Тогава Ивайло Лазаров центрира от фаул от дясно и Андреев засече с глава в мрежата. Монтанци застрашиха опасно вратата на своя съперник чак в 55-та мин. когато Владислав Цеков-Каската стреля от дистанция, но Ковачев изби. В 67-та мин. Денислав Ангелов изпрати топката в напречнаата греда, а домакините отговориха с шут на Антон Тунгаров преминал покрай вратата. В последната минута на редовното време влезлият като резерва Лъчезар Йорданов от 3-4 метра стреля над вратата.

Монтана - Добруджа (Добрич) 0:1

"Монтана": Петър Л. Петров, Мартин Сандов, Антон Тунгаров, Димитър Буров (76-Келеши Онвугамба), Стилян Николов, Владимир Айтов, Филип Ежике (46-Борислав Дамянов), Стефан Каменов (86-Кристиян Вълков), Владислав Цеков, Петър Атанасов (46-Димитър Пройчев), Антон Карачанаков. Треньор: Светлан Кондев.

"Добруджа": Христо Ковачев, Петко Цанков, Здравко Серафимов, Ахмед Адемов, Ибрям Ибрям, Янчо Андреев, Божидар Чуканов, Андриан Димитров, Денислав Ангелов (86-Лъчезар Йорданов), Ивайло Лазаров-кап. (64-Шериф Осман), Стефан Митев (75-Мартин Милушев). Треньор: Стефан Славов.

Голмайстор: Янчо Андреев (38).

Главен съдия: Васил Минев.
Асистенти: Мартин Мачев, Дарин Иванов.

Жълти картони: Буров, Цеков, Айтов, Пройчев (Монтана); Чуканов (Добруджа).

Стадион: „Огоста”-150 зрители.