"Ботев" загуби с 2:3 насред Враца от храбрите гости от "Хебър" /Пазарджик/

"Ботев" загуби с 2:3 насред Враца от храбрите гости от "Хебър" /Пазарджик/ „Ботев“ (Враца) загуби с 2:3 от „Хебър“ в сблъсък от 34-ия кръг на efbet Лига.
Попаденията реализираха Венсан Марсел (48), Клери Сербер (56), Георги Вълчев (67-дузпа), Стоян Стоичков (79) и Марко Мажуга (90+4).
По този начин отборът на Любослав Пенев събра актив от 29 точки, което им гарантира минимум участие в баража за оставане в efbet Лига. Футболистите на „Ботев“ (Враца) пък имат 32 точки и остават на 11-о място в класирането.
Първата ситуация се откри пред Георги Вълчев, който отправи шут от далечна дистанция в петата минута, но кълбото не намери очертанията на вратата на домакините.
В 14-ата минута Октай Хамдиев центрира в наказателното поле към Марк-Емилио Папазов, който не се забави и стреля, но кълбото се отби в Диего Фераресо и излезе в корнер.
В 22-ата минута Меси остана непокрит в наказателното поле и отправи опасен удар с глава, който обаче се отби в горната греда.
Второто полувреме започна с натиск на „Хебър“. Октай Хамдиев проби по лявото крило в 48-ата минута и навлезе в наказателното поле, след което пусна пас към Венсан Марсел, който с перфектен шут матира Федерико Рубио.
Отговорът на домакините бе моментален. Чавдар Ивайлов пусна поредния перфектен пас към Даниел Генов. Той не се забави и веднага намери Клери Сербер, който на празна врата нямаше как да сбърка, за да изравни резултата.
В 67-ата минута Диого Барбоса игра с ръка в наказателното поле и главният съдия Иво Андреев посочи бялата точка. Зад топката застана Георги Вълчев, който без проблеми върна преднината на „Хебър“.
В 79-ата минута Анте Живкович пусна пас към Лорен Маружин. Хърватският футболист центрира по земя към точката на дузпата, където бе Стоян Стоичков, който със силен шут вкара третото попадение за своя тим на стадион "Христо Ботев".
В последните секунди на битката Браян Мендоса направо пробив, който завърши с удар към вратата на „Хебър“, но Петър Дебърлиев отрази. Последва добавка от страна на Марко Мажуга, който опъна мрежата и намали резултата, но до повече не се стигна.

„Ботев“ (Враца) – „Хебър“ 2:3

0:1 Венсан Марсел (48)
1:1 Клери Сербер (56)
1:2 Георги Вълчев (67-дузпа)
1:3 Стоян Стоичков (79)
2:3 Марко Мажуга (90+4)

Стартови състави:
„Ботев“ (Враца): 34. Федерико Рубио, 4. Луиз Соарес, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 11. Момчил Цветанов, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 20. Меси Биатумусока, 23. Браян Мендоса, 28. Клери Сербер

„Хебър“: 1. Петър Дебърлиев, 33. Стефан Цонков, 5. Мартин Михайлов, 55. Георги Вълчев, 27. Роберт Мазан, 44. Николай Николаев, 8. Алехандро Серано, 97. Марсел Венсан, 10. Марк-Емилио Папазов, 77. Октай Хамдиев, 98. Георги Търтов