"Монтана" с нова убедителна победа над РМУ "Бановичи" /снимки/

"Монтана" с нова убедителна победа над РМУ "Бановичи" /снимки/ Баскетболистките на "Moнтана" записаха нова трицифрена победа срещу босненския РМУ "Бановичи".
След като в първата среща го разгроми като гост със 123:51, вчера  в зала „Младост“ възпитаничките на треньора Пресла Пешев се наложиха със 110:48.
Двубоят бе от VII кръг на Адриатическата лига и бе изгледан от бившата капитанка на домакините и на националния отбор на България Димана Макариева.
След първите две минути нито един от двата отбора не успя да уцели коша на съперника, но след това монтанчанки корегиираха мерника си и на полувремети водеха убедително с 54-18. След почивката доминацията на домакините продължи и те стигнаха до петата си победа в турнира, като имат и две загуби, и двете от "Будучност" (Подгорица).
От трите американки най-резултатна за успеха на "Монтана" бе Тея Робинсън - 20 точки, с една по-малко от нея завърши Адисън Ричардс, а Катрин Бригс се отличи с дабъл-дабъл 12 т. и 10 борби. Много силно се включи от пейката Йоланда Косса, която отбеляза 18 т.
За гостите Анджела Шипка реализира 15 т. и спечели14 борби, Айла Иканович се отчете с 14 т.

"Монтана" - РМУ "Бановичи" (Босна и Херцеговина) 110:48 (23-8, 31-10, 29-9, 27-21)

"Монтана": Тери Бригс 12, Тея Робинсън 20, Адисън Ричардс 19, Борислава Денчева 6, Микаела Дамянова 9 (Йоланда Косса 18, Емилия Борисова 7, Преслава Колева-кап.6, Ванина Василева 6, Валентина Горанова 5, Ема Савова 2). Треньор: Преслав Пешев.

РМУ "Бановичи": Айла Иканович 14, Елма Муйзенович 6, Ена Сехович 16, Анджела Шипка 15, Мелика Мужкич 5 (Наида Нуркич 8, Надия Ямакович, Леона Симич, Мелиса Салетович). Треньор: Славиша Озегович.

Съдии: Неманя Ковачевич, Антоние Лукович, Димитрие Каранович.

Зала: „Младост“-100 зрители.
30.11.2023, 10:36 часа