Пореден успех: Велислав от Берковица стана шампион на турнир по шах в София /снимки/

Пореден успех: Велислав от Берковица стана шампион на турнир по шах в София /снимки/ На 6 и 7 януари се проведе детски шахматен турнир по класически шахмат "Купа София". В него участваха общо 86 момчета и момичета до 16-годишна възраст от различни клубове в страната.
С резултат от 5 победи, 1 реми и 1 загуба, Велислав от Берковица стана шампион в групата на 10-годишните и се нареди на 5-а позиция в целия турнир.
На предното издание на същия турнир, който се проведе през 2022 г., едва навършил 7-годишна възраст, Вели спечели купата до 8 г. и достигна до 14-ото място в генералното класиране.
"Пожелаваме му много здраве и успехи през 2024 година както в шахмата, така и в училище", написаха от общината в Берковица.
08.01.2024, 14:59 часа