"Локомотив" /Мездра/ стартира с победа през пролетния полусезон /снимки/

"Локомотив" /Мездра/ стартира с победа през пролетния полусезон /снимки/ Първа победа през втория дял от първенството в Северозападната Трета лига и общо осма през сезона постигнаха футболистите на ОФК Локомотив (Мездра). В среща от 16-ия, първи пролетен кръг на шампионата момчетата на треньора Николай Христозов се наложиха като домакини над дублиращия отбор на Етър (Велико Търново) с 3:2. Над всички изпъкна новото попълнение в състава на мездренските „железничари“ Сергей Георгиев, който реализира хеттрик и изработи дузпа.
Домакините доминираха на терена през целия мач и в крайна сметка заслужено се поздравиха с успех, който можеше да бъде и далеч по-изразителен. В рамките на 9 минути в средата на първото полувреме дошлият на полусезона от прекратилия участие в първенството Дунав (Лом) Сергей Георгиев отбеляза хеттрик. Най-напред в 22-ата мин. 16-годишният юноша Иван Кирилов, също с отлични изяви в двубоя, проби на скорост по левия фланг и намери непокрит в пеналта Сергей Георгиев, който овладя топката и с удар от движение в обратния ъгъл откри резултата - 1:0. Пет минути по-късно опитният нападател засече центриране отдясно Кристиян Димитров и покачи на 2:0, а в 31-ата мин. Кирилов и Георгиев повториха „упражнението“ от първия гол и преднината на „червено-черните“ стана класическа.
Две минути по-късно обаче Кристиян Димитров върна топката към вратаря Цветелин Ставрев, който подцени ситуацията, коженото кълбо подскочи от неравност на терена и… спря в мрежата - 3:1.
В 33-ата мин. Васил Калоянов изведе с едно докосване през центъра Сергей Георгиев зад отбраната на гостите, той нахлу в наказателното поле, където беше фаулиран от стража на „виолетовите“ Петко Тончев и главният рефер Мирослав Михайлов от Плевен отсъди дузпа. При изпълнението на 11-метровия наказателен удар обаче Тончев парира изстрела от бялата точка на Калоянов и остави своя отбор в мача.
Пет минути след антракта влезлият в игра на почивката Калоян Ненчев засече центриране отляво на Александър Краев и намали на 3:2 - попадение, оказало се последно в срещата.
В 63-ата мин. Иван Кирилов направи хубав самостоятелен пробив и стреля от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри от десния страничен стълб. Гостите доиграха мача в намален състав след като в 83-ата мин. Север Алиев получи втори жълт, респективно червен картон за задържане отзад на противников състезател.
ОФК Локомотив (Мездра) игра в състав: Цветелин Ставрев, Ваньо Иванов, Николай Ганчев (кап.), Васил Сапунджиев, Кристиян Атанасов, Деян Иванов, Ивайло Бояджиев (46 мин. Асен Русинов), Кристиян Димитров (78 мин. Светослав Валериев), Сергей Георгиев (89 мин. Кристиян Вълков), Васил Калоянов и Иван Кирилов (85 мин. Михаил Бешев).
В останалите срещи от кръга се получиха следните резултати: Академик (Свищов) - Локомотив (Горна Оряховица) 0:1, Дреновец - Севлиево 1:4, Янтра (Полски Тръмбеш) - Павликени 3:2, Партизан (Червен бряг) - Боруна (Царева ливада) 0:2, Вихър (Славяново) - Ботев II (Враца) 2:2 и Левски 2007 (Левски) - Дунав (Лом) 3:0 (служ.).
Във временното класиране ОФК Локомотив (Мездра) е на пета позиция с 25 точки и голова разлика 28:24 - актив, натрупан след 8 победи, 1 равенство и 6 загуби. Едноличен лидер  е Локомотив (Горна Оряховица) с 45 т., следван от Академик (Свищов) с 36 т., Янтра (Полски Тръмбеш) с 34 т. и Севлиево с 30 т.
В следващия кръг Локо (Мездра) гостува на Локомотив (Горна Оряховица). „Железничарското“ дерби е на 2 март (събота) от 14:30 часа.

26.02.2024, 11:18 часа