"Монтана" финишира в Топ 4 на редовния сезон

"Монтана" финишира в Топ 4 на редовния сезон "Монтана" победи с 3:1 (-23, 17, 16, 28) "Берое" (Стара Загора) като гост и финишира на четвърто място в крайното класиране на редовния сезон в Супер Волей.
Двубоят в зала „Иван Вазов“ започна равностойно, а домакините използваха някои неточности в играта на своя съперник и спечелиха първия гейм. Следващите два обаче бяха спечелени категорично от гостите.
Четвъртият бе най-драматичен, премина през куп обрати, но в крайна сметка "Монтана" го затвори на 28 за 14-та си победа за сезона, при 8 загуби.
Така воденият от треньора Даниел Пеев си извоюва правото на едно домакинство в повече на ¼ финалите с ЦСКА, който пък отстъпи след тайбрек в дербити с "Левски". В тях ще се играе до две победи от три мача, а двубоите са на 22, 25 и 28 март.
17.03.2024, 11:29 часа