"Локомотив" /Мездра/ спечели детския футболен турнир „Мездра Къп“ /снимки/

"Локомотив" /Мездра/ спечели детския футболен турнир „Мездра Къп“ /снимки/ ОФК Локомотив (Мездра) стана победител в първото издание на Детския футболен турнир „Мездра Къп“ за деца, родени след 01.01.2014 г. На финала възпитаниците на треньора Владимир Найденов се наложиха над своите връстници от ПФК Ботев (Враца) с 3:2 и спечелиха трофея.
Организатори на спортната проява, която е от програмата на 50-ите юбилейни Празници на културата „Мездра-май“, бяха Община Мездра и ОФК Локомотив.
В дебютното издание турнира взеха участие осем клубни формации: ОФК Локомотив (Мездра) - I отбор - деца, родени след 01.01.2014 г. (U10), ПФК Ботев (Враца), ПФК Монтана 1921 (Монтана), ФК Фортуна и ФК София Спорт (София), ДФК Видин (Видин), ОФК Правец (Правец) и ОФК Локомотив (Мездра) - II отбор - деца, родени след 01.01.2013 г. (U11). Тъй като в последния момент ФК Дунав (Лом) се отказа от участие, в турнира се включи ОФК Локомотив (Мездра) - II отбор, който обаче участва извън класирането.
Турнирът „Мездра Къп“ се проведе във формат „Футбол 7“. Осемте отбора бяха разделени в две предварителни групи, в които играха помежду си по системата „всеки срещу всеки“. Съгласно регламента, победителите в двете предварителни групи се класираха за финала, отборите, заели второ място, играха за бронзовите медали, отборите, заели трето място, играха за пето-шесто място, а отборите, заели четвърто място, играха за седмо-осмо място в крайното класиране.
Срещите от турнира бяха ръководени от врачанските рефери Бойчо Бойчев и Илиян Маринов.
ПФК Ботев (Враца) - ОФК Локомотив (Мездра) - II отбор 0:4,
ОФК Правец (Правец) - ФК Фортуна (София) 1:4.
Класирането в предварителна група „А“ оглави ОФК Локомотив (Мездра) - I отбор с пълен актив от 9 точки и голова разлика 14:1, следван от ФК София Спорт с 4 т. (8:6), ПФК Монтана 1921 с 4 т. (5:5) и ДФК Видин с 0 т. (2:17).
Начело в предварителна група „Б“ се нареди ПФК Ботев (Враца), пред ФК Фортуна (София), ОФК Правец и ОФК Локомотив (Мездра) - II отбор.
В оспорван мач на финала ОФК Локомотив (Мездра) - I отбор се наложи над ПФК Ботев (Враца) с 3:2 (на полувремето 2:1) и спечели турнира. Голмайстори: за домакините - Калоян Петков, Павел Иванов и Кристиян Петков от дузпа, а за врачани - автогол и Павел Градинаров.
Съставът на победителите в първото издание на „Мездра Къп“; Преслав Петров, Михаил Петров, Павел Иванов, Делян Шолев (кап.), Георги Дамянов, Амир Ел Амарти, Калоян Петков, Николай Митов, Кристиян Петков, Владимир Влаховски, Денислав Йочколовски, Александър Мариус, Георги Илиев, Цветан Тодоров, Валентин Нинов, Цветомир Иванов, Павел Василев, Михаил Андров и Славин Цветанов.
С бронзовите медали се окичи ФК Фортуна (София), който в двубоя за III-IV място срази ФК София Спорт с 6:0. За V-VI място ОФК Правец победи ПФК Монтана 1921 с 4:1, а за VII-VIII място ОФК Локомотив (Мездра) - II отбор се наложи над ДФК Видин с 3:0. В крайното класиране обаче седми са видинчани, тъй като вторият отбор на ОФК Локомотив участваше извън класирането.
Отборите, класирали се в призовата тройка, получиха купи, медали и грамоти, а тези, класирали се от четвърто до осмо място - медали и грамоти, осигурени от Община Мездра. Наградите връчиха кметът на общината Иван Аспарухов и заместник-кметът Нели Минева.
13.05.2024, 17:03 часа