Чудото стана! "Ботев" /Враца/ победи "Берое" и се спаси от изпадане, ще играе бараж /снимки/

Чудото стана! "Ботев" /Враца/ победи "Берое" и се спаси от изпадане, ще играе бараж /снимки/ "Ботев" (Враца) спечели изключително ценна домакинска победа с 1:0 над "Берое" в мач от последния 35-и кръг на efbet Лига, която прати врачани на бараж срещу "Марек" за оставане/влизане в елита.
Единственото попадение реализира Даниел Генов в 17-ата минута, който на два пъти нацели и напречната греда.
Срещата е без значение за "заралии", които си осигуриха място в елита и за следващия сезон преди два кръга. Не така стоят нещата при врачани. Поражение в този двубой със сигурност ги праща във Втора лига. Дори победата не им гарантира оцеляване, защото са зависими от останалите два сблъсъка в групата "Локомотив" (София) - "Пирин" и "Хебър" - "Етър".
"Ботев" започна по-напористо двубоя и в 4-ата минута Браян Переа шутира след завъртане на 90 градуса, но рикошет в крак на противников бранител изпрати топката над напречната греда. След неговото изпълнение последва удар с глава, който Мота без проблем улови.
В 7-ата минута врачани бяха близо до откриване на резултата, когато Генов стреля брилянтно от фал над стената, но в напречната греда.
Десет минути след това Генов демонстрира по-точен мерник. Опитният футболист на врачани се извиси след центриране отдясно и с глава простреля Мота за 1:0.
Генов намери Ачков в 24-ата минута, вторият напредна отляво и отправи удар по земя към близкия ъгъл, но стражът на "Берое" без проблем улови.
В 37-ата минута врачани организираха нова добра атака, този път отдясно. Георгиев центрира в наказателното поле, Мота изби, но Сербер първи стигна до топката. Последва параболичен фалцов шут с десния крак, който попадна в ръцете на старозагорския страж.
В 44-ата минута "Берое" за първи път погледна по-смело към противниковата врата. "Заралии" спечелиха корнер, а след центриране към задната греда Санети засече с глава в аут.
В 58-ата минута горната греда за втори път спря Генов, който я нацели след страхотен изстрел от 17 метра с левия крак. Само 180 секунди по-късно Сербер преодоля съперник и стигна до малкото наказателно поле. Тогава отправи шут под ъгъл, но Мота се справи добре и изби.
Резервата Мажуга се втурна опасно към наказателното поле на "Берое" в 74-ата минута и отправи удар по земя, но Мота отново улови.

"Ботев" (Враца) - "Берое" 1:0

1:0 Даниел Генов 17

"Ботев": 76. Костов, 19. Переа, 9. Генов, 18. Барбоса, 8. Сербер, 20. Христов, 24. Смоленски, 13. Ачков, 27. Меси, 10. Георгиев, 23. Мендоса

"Берое": 1. Мота, 3. Йовков, 4. Минго, 7. Санети, 2. Темитопе, 14. Вълков, 18. Саломони, 19. Алгара, 20. Пачаме, 98. Камара, 99. Георгиев
25.05.2024, 22:30 часа