Вижте всички избрани депутати в 50-ото Народно събрание

Вижте всички избрани депутати в 50-ото Народно събрание

ЦИК обяви разпределението на мандатите в 50 Народно събрание по партии и региони - предпоследната стъпка преди окончателното публикуване на списъка с новоизбраните депутати.
Тъй като няколко от кандидатите са избрани в повече от един район в страната, те ще трябва да изберат кое от двете места да освободят.
Ето как изглежда списъкът с избраните народни представители и резервите им по места:

БЛАГОЕВГРАД - общо 11 мандата в НС

  • ГЕРБ - Росен Желязков, Стефан Апостолов (преференция), Костадин Стойков, Георги Иванов Георгиев
  • ДПС - Делян Пеевски, Йордан Цонев, Ибрахим Зайденов. РЕЗЕРВИ за местата на Пеевски и Цонев: Фатима Йълдъс и Ахмед Вранчев
  • ПП-ДБ - Андрей Цеков
  • Възраждане - Цвета Рангелова
  • БСП - Корнелия Нинова. РЕЗЕРВА: Гергана Орманлиева
  • ИТН - Тошко Йорданов. РЕЗЕРВА: Станислав Богдански

БУРГАС - общо 14 мандата в НС

  • ГЕРБ - Жечо Станков, Любен Дилов, Галя Василева, Андрей Рунчев
  • ДПС - Севим Али, Ешереф Ешереф, Фатме Рамадан
  • ПП-ДБ - Николай Денков, Димитър Найденов, РЕЗЕРВА: Александра Стеркова
  • Възраждане - Цончо Ганев, Борис Аладжов, РЕЗЕРВА: Звезделина Каравелова
  • БСП - Петър Кънев
  • ИТН - Силви Петров, РЕЗЕРВА: Тодор Иванов
  • Величие - Радостин Колев

ВАРНА - общо 16 мандата в НС

  • ГЕРБ - Даниел Митов, Красен Кралев, Бранимир Балачев, Кристиан Ганчев, Павел Христов
  • ДПС - Филиз Хюсменова
  • ПП-ДБ - Даниел Лорер, Стела Николова (Преференция), Ивайло Митковски
  • Възраждане - Костадин Костадинов, Коста Стоянов, Светослав Тодоров, РЕЗЕРВА: Михаела Берова-Зекова
  • БСП - Борислав Гуцанов, РЕЗЕРВА: Павел Раличков
  • ИТН - Тошко Йорданов, Драгомир Петров, РЕЗЕРВА: Ивайло Костадинов, Цветелина Атанасова
  • Величие - Юлиана Матеева

ВЕЛИКО ТЪРНОВО - общо 8 мандата в НС

  • ГЕРБ - Костадин Ангелов, Димитър Николов
  • ДПС - Йордан Цонев, РЕЗЕРВА: Сунай Мунков (Преференция)
  • ПП-ДБ - Людмила Илиева
  • Възраждане - Ангел Янчев
  • БСП - Атанас Зафиров
  • ИТН - Андрей Чорбанов
  • Величие- Павлин Петров

ВИДИН - общо 4 мандата в НС

  • ГЕРБ - Росица Кирова
  • ДПС - Иво Цанев
  • ПП-ДБ - Любен Иванов
  • Възраждане - Вера Александрова

ВРАЦА - общо 6 мандата в НС

  • ГЕРБ - Красен Кръстев, Мартин Харизанов
  • ДПС - Валентин Тончев
  • ПП-ДБ - Деница Симеонова
  • Възраждане - Ивайло Папов
  • БСП - Генади Събков

ГАБРОВО - общо 4 мандата в НС

  • ГЕРБ - Томислав Дончев
  • ДПС - Юсеин Вейселов
  • ПП-ДБ - Явор Божанков
  • Възраждане - Даниел Петров

ДОБРИЧ - общо 5 мандата в НС

  • ГЕРБ - Деница Сачева
  • ДПС - Ертен Анисова
  • Възраждане - Константина Петрова
  • БСП - Мая Димитрова
  • ИТН - Александър Александров

КЪРДЖАЛИ - общо 5 мандата в НС

  • ДПС - Делян Пеевски, Байрам Байрам, Айтен Сабри, Павлин Кръстев, Елван Гюркаш, РЕЗЕРВА: Абидин Хаджимехмед

КЮСТЕНДИЛ - общо 4 мандата в НС

  • ГЕРБ - Христо Терзийски
  • ДПС - Николай Златарски
  • Възраждане - Димчо Димчев
  • Величие - Росица Калинова

ЛОВЕЧ - общо 4 мандата в НС

  • ГЕРБ - Николай Ненков
  • ДПС - Атидже Алиева-Вели
  • Възраждане - Ивелин Първанов, РЕЗЕРВА: Милен Белев
  • Величие - Ирена Негинова

МОНТАНА - общо 4 мандата в НС

  • ГЕРБ - Румен Христов
  • ДПС - Димитър Аврамов, Надя Петрова
  • Възраждане - Петър Петров, РЕЗЕРВА: Александър Димитров

ПАЗАРДЖИК - общо 8 мандата в НС

  • ГЕРБ - Екатерина Захариева, Стефан Мирев (преференция), Дафинка Семерджиева (преференция)
  • ДПС - Искра Михайлова, Небие Кабак
  • ПП-ДБ - Ивайло Шотев
  • Възраждане - Стоян Таслаков
  • БСП - Драгомир Стойнев, РЕЗЕРВА: Петя Цанкова

ПЕРНИК - общо 4 мандата в НС

  • ГЕРБ - Георг Георгиев, Христина Георгиева (преференция)
  • ПП-ДБ - Бойко Рашков
  • Възраждане - Димо Дренчев

ПЛЕВЕН - общо 8 мандата в НС

  • ГЕРБ - Пламен Петров, Валери Лачовски
  • ДПС - Марио Рангелов
  • ПП-ДБ - Богдан Богданов, РЕЗЕРВА: Свилен Трифонов
  • Възраждане - Ивелин Първанов, РЕЗЕРВА: Кирил Тодоров
  • БСП - Георги Свиленски, РЕЗЕРВА: Стефан Бурджев
  • ИТН - Христинка Иванова (преференция)
  • Величие - Христо Борисов

ПЛОВДИВ ГРАД - общо 12 мандата в НС

  • ГЕРБ - Бойко Борисов, Даниела Дженева, Георги В. Георгиев, Деница Николова, РЕЗЕРВИ: Валерия Славкова, Красимир Терзиев
  • ПП-ДБ - Манол Пейков (преференция), Йордан Иванов, Стою Стоев
  • Възраждане - Ангел Георгиев, Емил Янков
  • БСП - Иван Петков
  • ИТН - Станислав Балабанов, РЕЗЕРВА: Танер Тюркоглу
  • Величие - Николай Марков, РЕЗЕРВА: Ивайло Симеонов

ПЛОВДИВ ОБЛАСТ - общо 11 мандата в НС

  • ГЕРБ - Цвета Караянчева, Младен Шишков (преференция), Иван Червенков
  • ДПС - Рамадан Аталай, Ердуан Мехмед
  • ПП-ДБ - Богдан Богданов, РЕЗЕРВА: Катя Панева
  • Възраждане - Кръстьо Врачев, Димитър Гюрев
  • БСП - Веска Ненчева
  • ИТН - Станислав Балабанов, РЕЗЕРВА: Лъчезар Бакърджиев
  • Величие - Дарин Георгиев

РАЗГРАД - общо 4 мандата в НС

  • ГЕРБ - Делян Добрев, РЕЗЕРВА: Гюнай Хюсмен
  • ДПС - Джевдет Чакъров, Йоанна Ганева, Мирослав Йотов, РЕЗЕРВА: Иван Джунлиев

РУСЕ - общо 7 мандата в НС

  • ГЕРБ - Георги Кръстев, Николай Братованов
  • ДПС - Ализан Яхова
  • ПП-ДБ - Мартин Димитров, РЕЗЕРВА: Иван Белчев (преференция)
  • Възраждане - Златан Златанов
  • БСП - Иван Иванов
  • ИТН - Драгомир Петров, РЕЗЕРВА: Анатоли Станев

СИЛИСТРА - общо 4 мандата в НС

  • ГЕРБ - Тома Биков, РЕЗЕРВА: Милен Делийски (преференция)
  • ДПС - Джевдет Чакъров, Левент Мемиш, РЕЗЕРВА: Тансер Бейти
  • Възраждане - Маргарита Генчева

СЛИВЕН - общо 6 мандата в НС

  • ГЕРБ - Десислава Танева, Мария Белова
  • ДПС - Хюсеин Хафъзов
  • ПП-ДБ - Татяна Султанова
  • Възраждане - Климент Шопов
  • БСП - Деян Дечев

СМОЛЯН - общо 4 мандата в НС

  • ГЕРБ - Красимир Събев
  • ДПС - Хайри Садъков, Анджей Джандев
  • Величие - Кристиан Карабельов

СОФИЯ 23 - общо 19 мандата в НС

  • ГЕРБ - Георги В. Георгиев, Александър Иванов, Тома Биков, Николай Алгафари, Владимир Данаилов, РЕЗЕРВИ: Александър Ненков и Юлиян Пейчев
  • ДПС - Тимур Халилов
  • ПП-ДБ - Кирил Петков, Божидар Божанов (преференция), Атанас Атанасов, Вяра Тодева, Васил Стефанов, Надежда Йорданова, Венко Сабрутев
  • Възраждане - Цончо Ганев, Виолета Кърпачева, Ивайло Чорбов, РЕЗЕРВА: Христо Милев
  • БСП - Христо Проданов
  • ИТН - Павела Митова
  • Величие - Георги Куков

СОФИЯ 24 - общо 13 мандата в НС

  • ГЕРБ - Рая Назарян, Христо Гаджев, Тервел Георгиев
  • ПП-ДБ - Лена Бориславова (преференция), Мартин Димитров (преференция), Петър Кьосев, Йордан Терзийски, Стоян Михалев, РЕЗЕРВА: Росица Пандова
  • Възраждане - Петър Петров, Йордан Тодоров, РЕЗЕРВА: Георги Иванов
  • БСП - Георги Свиленски, РЕЗЕРВА: Михаил Ставрев
  • ИТН - Иван Кючуков
  • Величие - Етиен Леви

СОФИЯ 25 - общо 14 мандата в НС

  • ГЕРБ - Бойко Борисов, Йорданка Фандъкова, Анна Александрова, Лъчезар Иванов, РЕЗЕРВА: Петър Николов
  • ПП-ДБ - Елисавета Белобрадова (преференция), Кристина Петкова, Калина Константинова, Венеция Нецова
  • Възраждане - Костадин Костадинов, Маргарита Махаева, Славчо Крумов, РЕЗЕРВА: Рая Иванова
  • БСП - Корнелия Нинова, РЕЗЕРВА: Калоян Методиев
  • ИТН - Петя Димитрова
  • Величие - Николай Марков, РЕЗЕРВА: Виктория Василева

СОФИЯ ОБЛАСТ - общо 8 мандата в НС

  • ГЕРБ - Младен Маринов, Валентин Милушев (преференция), Марин Маринов
  • ДПС - Цветан Енчев
  • ПП-ДБ - Александър Симидчиев
  • Възраждане - Ангел Славчев
  • БСП - Иван Ченчев
  • ИТН - Силви Петров, РЕЗЕРВА: Венцислав Асенов

СТАРА ЗАГОРА - общо 11 мандата в НС

  • ГЕРБ - Красимир Вълчев, Маноил Манев, Илиана Жекова
  • ДПС - Халил Летифов, Шендоан Халит
  • ПП-ДБ - Радослав Рибарски
  • Възраждане - Искра Михайлова, Даниел Проданов
  • БСП - Драгомир Стойнев, РЕЗЕРВА: Неделчо Маринов
  • ИТН - Александър Вълчев
  • Величие - Красимира Нинова-Катинчарова

ТЪРГОВИЩЕ - общо 4 мандата в НС

  • ГЕРБ - Теменужка Петкова
  • ДПС - Джейхан Ибрямов, Неждет Шабан, Джем Яменов

ХАСКОВО - общо 8 мандата в НС

  • ГЕРБ - Делян Добрев, Георги Станков, Иван Минев (преференция), РЕЗЕРВА: Деян Иванов
  • ДПС - Станислав Анастасов, Мюмюн Мюмюн
  • ПП-ДБ - Асен Василев
  • Възраждане - Георги Георгиев
  • ИТН - Александър Марков

ШУМЕН - общо 6 мандата в НС

  • ГЕРБ - Любомир Христов
  • ДПС - Айсел Руфад, Хамид Хамид
  • ПП-ДБ - Николай Денков, РЕЗЕРВА: Захари Борачев
  • Възраждане - Веселин Вешев
  • БСП - Борислав Гуцанов, РЕЗЕРВА: Катя Кайрякова

ЯМБОЛ - общо 4 мандата

  • ГЕРБ - Димитър Иванов
  • ДПС - Димитър Николов
  • Възраждане - Никола Димитров
  • БСП - Красимир Йорданов
14.06.2024, 15:55 часа
650 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha