Жени от Пловдив сигнализират в социалните мрежи за няколко сексуални посегателства от страна на мъж, движещ се с електрическа тротинетка. Случаите са от различни райони на града, но почеркът на нападателя е един и същ – издебва жените в гръб, опипва ги и изчезва за секунди. От полицията съобщават, че нападателят все още не е задържан. Неговото издирване е в ход. По случая е образувано досъдебно производство.
Една от жените, пожелала да запази анонимност, разказва, че докато вървяла към дома си покрай нея минал мъж с колело, който бил облечен в черно и носел качулка. Той ударил жената, но въпреки нейния вик никой от околните не реагирал.
Жената допълни, че има информация от нейна позната, че същият мъж се движи с тротинетка. Приятелката ѝ също е пострадала от него. По-късно става ясно, че потърпевшите са много повече.
„Това буди изключително голямо притеснение у мен. Нашите деца, съпруги и майки би трябвало да са в безопасност. Според мен трябва да има повече полицейско присъствие“, заяви Мария Къркавичева, жител на града.