Срядата ще е слънчева и топла с температури до 35°

Ще бъде слънчево. Купеста облачност ще има в следобедните часове над планинските райони. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°, за София - около 30°, сочи прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология.
В планините ще бъде предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста облачност. Само на изолирани места в масивите на Югозападна България ще превали краткотраен дъжд. Ще духа умерен, а по високите части и временно силен северен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 25°, на 2000 метра - около 17°.
По Черноморието ще бъде слънчево. Преди обяд ще духа слаб до умерен североизточен вятър, а след обяд - от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 26° и 29°. Температурата на морската вода е около 24°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.
02.07.2025, 08:03 часа
183
0