“Лято в библиотеката” с областния управител Николай Николов /снимки/

“Лято в библиотеката” с областния управител Николай Николов /снимки/ И тази година Регионална библиотека „Христо Ботев“ – Враца продължава традицията да насърчава ранното детско четене. Областният управител Николай Николов, който се включи в инициативата сподели, че четенето от най-ранна възраст е основа за изграждането на успешни и знаещи млади хора и подчерта, че всяка приказка е урок по въображение.
Пространството зад паметника на Христо Ботев се изпълни с усмивки от възпитаници на врачански детски градини, а областният управител Николай Николов им прочете книжката с приключенията на Цар Лъв, както и любимата приказка „Храбрият млад шивач“. Малките слушатели разбраха, че смелостта винаги побеждава, а приключенията могат да се преживеят и на страниците на една книга.
Регионална библиотека „Христо Ботев“ продължава да е активен партньор в организирането на събития, които свързват децата с книгата. Директорът Силвия Павлова и нейният екип благодариха на областния управител за отделеното време, подкрепата и личния пример в насърчаването на детското четене.
В края на инициативата Николов поздрави децата и им пожела лято, пълно с игри, знания и много книжни приключения!
02.07.2025, 13:30 часа
225 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha