Ветерани донесоха във Враца медали от турнир

Ветерани донесоха във Враца медали от турнир Отборът по плуване на Спортен клуб „Ботев Враца Ветерани" спечели 26 медала на Международен мастърс турнир по плуване във Варна. Надпреварата, в която се включиха 16 клуба от България, Румъния, Унгария, Полша, Египет и Алжир, се проведе на 20 и 21 юни в морската столица.
Доскорошните състезатели от града под Околчица се прибраха с тежък товар от 9 златни, 10 сребърни и 7 бронзови медала.
При мъжете Спортен клуб „Ботев Враца Ветерани" зае престижното 4-то място, като спечели 253 точки, а в комплексното класиране отборът от града под Околчица се нареди шести с актив от 263 точки, като първи точки за клуба Весела Манолева при жените.
Щафетата на врачани 4 х 50 м свободен стил се класира на първо място и взе златен медал. Титлата заслужиха: Антон Манолев, Ивайло Иванов, Стоил Георгиев и Ивайло Светославов. В смесената щафета врачани в състав: Ивайло Иванов, Стоил Георгиев, Васил Найденов и Ивайло Светославов, завоюваха сребърния медал.
Отличия в индивидуалните дисциплини заслужиха: Емил Петров- 3 златни и 1 сребърен; Ивайло Светославов - 2 златни и 1 сребърен медал; Антон Манолев - 2 златни медала; Васил Найденов - 2 сребърни и 3 бронзови медала; Ивайло Иванов- 2 сребърни и 1 бронзов медал; Стоил Георгиев - 1 сребърен и 1 бронзов медал; Любомир Тодоров - 2 бронзови медала и най-възрастния участник в отбора – 70-годишният Кирил Филипов - 1 златен и 2 сребърни медала.
22.06.2026, 16:03 часа
187 0
Остави коментар
Внимание! Сайтът не носи отговорност за съдържанието на коментарите.
capctha