Ветерани донесоха във Враца медали от турнир

Отборът по плуване на Спортен клуб „Ботев Враца Ветерани" спечели 26 медала на Международен мастърс турнир по плуване във Варна. Надпреварата, в която се включиха 16 клуба от България, Румъния, Унгария, Полша, Египет и Алжир, се проведе на 20 и 21 юни в морската столица.
Доскорошните състезатели от града под Околчица се прибраха с тежък товар от 9 златни, 10 сребърни и 7 бронзови медала.
При мъжете Спортен клуб „Ботев Враца Ветерани" зае престижното 4-то място, като спечели 253 точки, а в комплексното класиране отборът от града под Околчица се нареди шести с актив от 263 точки, като първи точки за клуба Весела Манолева при жените.
Щафетата на врачани 4 х 50 м свободен стил се класира на първо място и взе златен медал. Титлата заслужиха: Антон Манолев, Ивайло Иванов, Стоил Георгиев и Ивайло Светославов. В смесената щафета врачани в състав: Ивайло Иванов, Стоил Георгиев, Васил Найденов и Ивайло Светославов, завоюваха сребърния медал.
Отличия в индивидуалните дисциплини заслужиха: Емил Петров- 3 златни и 1 сребърен; Ивайло Светославов - 2 златни и 1 сребърен медал; Антон Манолев - 2 златни медала; Васил Найденов - 2 сребърни и 3 бронзови медала; Ивайло Иванов- 2 сребърни и 1 бронзов медал; Стоил Георгиев - 1 сребърен и 1 бронзов медал; Любомир Тодоров - 2 бронзови медала и най-възрастния участник в отбора – 70-годишният Кирил Филипов - 1 златен и 2 сребърни медала.
22.06.2026, 16:03 часа
187
0