Огнен ад! Декари ечемик изгоряха във Врачанско

Декари ечемик изгоряха във Врачанско, съобщиха от областната дирекция на МВР.
Вчера на телефон 112 е бил получен сигнал от 50-годишен мъж от Троян, представител на фирма, който е заявил, че в землище, западно от село Гложене, гори селскостопански блок.
На мястото незабавно били изпратени полиция и екипи огнеборци, които успели да потушат пламъците след значителна борба.
По данни на МВР, са изгорели 1200 декара ечемик, които били собственост на 2 фирми.
Дежурна оперативна група е извършила оглед. Причините се изясняват, като е възможно огънят да е тръгнал от цигара или да е запален умишлено.
По случая е образувано досъдебно производство.
Снимката е илюстративна.
28.06.2026, 10:20 часа
2352
0