Ицо Вратарчето провали „Ботев“ /Враца/ срещу „Черно море“ във Варна /снимки/

Ицо Вратарчето провали „Ботев“ /Враца/ срещу „Черно море“ във Варна /снимки/ „Ботев“ /Враца/ загуби гостуването си на „Черно море“ във Варна с 1:2. Главният виновник за това е неадекватният вратар в този мач Христо Митов. Дълбоката резерва на титуляра Красимир Костов пусна левашки гол през първото полувреме и по тази причина бе сменен на полувремето. Неговата грешка съсипа усилията на съотборниците му да вземат поне точка от гостуването си край морето. Феновете на врачани се чудят защо Ицо вратарчето продължава да е част от „Ботев“, след като е видно и с просто око, че няма класа да играе в елита.
Първата опасност за гол се яви в 16-ата минута. Касми стреля към вратата на Христо Митов, но стражът на "Ботев" изби. Това доведе до чиста възможност за Матиас Курьор, който пропусна да намери мрежата с глава от два-три метра.
Последва пропуск и на хората на Тони Здравков. Чадвар Ивайлов намери отдясно Юлиан Ненов, който шутира силно, но топката се удари в страничната греда и излезе в аут. В 32-ата минута Касми пробва отново мерника си и този път сполучи - 1:0 за "моряците". Център-халфът нанесе хубав удар от двайсетина метра и хвана малко неподготвен вратаря Митов.
В 43-ата минута Курьор пропусна да засече в мрежата отлично подаване на Илиан Илиев. След около минута Андраде се оказа на изгодна позиция в наказателното поле на врачани, но португалецът опита да прати топката на булевард "8-ми Приморски полк".
Така се стигна до секундите от добавеното време, когато младият вратар на "Черно море" Иван Дичевски опита да боксира топката след корнер, но уцели бузата на Аласан Н'Диайе и куриозно "Ботев" изравни - 1:1.
Втората част започна по-добре за домакините, които пропуснаха две добри положения пред рамката на Дар Королев, който се появи в игра на мястото на грешника Митов.
В 70-ата минута Даниел Димов се размина с гол. Капитанът на Морето стреля с глава след ъглов удар, но топката се спря в гредата.
В 79-ата минута Курьор изригна с 13-ия си гол през сезона. Звездата на варненския тим получи подаване от Касми и с премерен шут по диагонала забучи топката в мрежата на Королев - 2:1!

"Черно море" 2:1 "Ботев" (Враца)

1:0 Файсел Касми (32)
1:1 Аласан Н'Диайе (45)
2:1 Матиас Курьор (79)

Стартовите състави:
"Черно море": 26. Дичевски, 6. В. Попов, 27. Димов, 8. Янчев, 2. Панов, 10. Ил. Илиев, 71. Панайотов, 29. Касми, 70. Велев, 19. Курьор, 15. Андраде.
"Ботев" (Вр): 1. Митов, 21. Костадинов, 81. Зехиров, 24. Ндайе, 18. Ил. Миланов, 14. Буров, 6. Гаджев, 8. Педро, 7. Ивайлов, 11. Ненов, 88. Том.
22.11.2020, 14:32 часа