Аласан Н'Диайе закопа „Ботев“/Враца/ в Кърджали, замириса на Втора лига

Аласан Н'Диайе закопа „Ботев“/Враца/ в Кърджали, замириса на Втора лига „Ботев“ /Враца/ загуби с 2:3 гостуването си на „Арда“ в Кърджали в сблъсък от 18-ия кръг на efbet Лига. Попаденията реализираха Жуниньо (4), Пламен Крумов (29), Даниел Генов (74), Чавдар Ивайлов (82) и Спас Делев (85).
Двубоят стартира отлично за домакините. Още в четвъртата минута нападателят на "сините" Жуниньо се разписа в мрежата на Красимир Костов. Бразилецът се възползва от груба грешка на Аласан Н'Диайе, след което без проблем вкара поредния си гол в еfbet Лига.
В 27-ата минута Жуниньо пусна хубав пас към Спас Делев, който отново потърси Жуниньо, но този път Н'Диайе се справи, избивайки топката.
Две минути по-късно футболистите на „Арда“ стигнаха до втори гол. В негов автор се превърна Пламен Крумов, който се разписа с глава.
В 35-ата минута Аласан Н'Диайе бе изгонен от игра, след като получи втори жълт картон от главния съдия.
Второто полувреме стартира с нова добра възможност за домакините. Спас Делев видя открилото се пространство и изненада със силен удар, който мина на сантиметри от дясната греда на Костов.
В 74-ата минута гостите от Враца върнаха едно попадение. Домакините сбъркаха при организирането на атака, а това позволи на Даниел Генов и Педро Лагоа да направят двойно подаване. Португалският футболист намери звездата на „Ботев“, който с техничен удар записа името си сред голмайсторите.
В 82-ата минута гостите изравниха резултата. Даниел Генов намери по земя Чавдар Ивайлов. Резервата много майсторски с левия крак прати кълбото в мрежата за 2:2.
Защитата на "зелените" обаче издържа едва три минути, след като Ивайлов изравни. Резервата Иван Тилев проби и центрира в наказателното поле. Топката стигна до Спас Делев, който си нагласи кълбото и наказа Красимир Костов за 3:2.
В последните секунди на сблъсъка Даниел Генов бе близо до втория си гол. Атакуващият футболист стреля от фаул, но Иван Караджов се справи с точния изстрел на крилото. Това бе и последната интересна ситуация в двубоя.

„Арда“ – „Ботев“ 3:2

1:0 Жуниньо (4)
2:0 Крумов (29)
2:1 Генов (74)
2:2 Ивайлов (82)
3:2 Делев (85)

Стартови състави:
„Арда“: 12. Караджов, 4. Стоев, 8. Желев, 9. Делев, 11. Георгиев, 13. Таравел, 17. Коконов, 20. Лозев, 27. Мартинов, 37. Жуниньо, 71. Крумов
Ст. треньор: Николай Киров

„Ботев“ /Враца/: 33. Костов, 9. Генов, 6. Гаджев, 20. Бабунски, 77. Николов, 10. Атанасов, 16. Генчев, 23. Златински, 24. Н'Диайе, 81. Зехиров, 37. Керчев