Сребро и бронз за Денис Димитров от Балканиадата в Стара Загора

Сребро и бронз за Денис Димитров от Балканиадата в Стара Загора Денис Димитров донесе два медала за България на Балканиадата по лека атлетика за мъже и жени, която се проведе на стадион „Берое” в Стара Загора. В изключителна битка в спринта на 100 метра възпитаникът на монтанския СК Атлет национал водеше през цялото време, но буквално в последните няколко крачки бе изпреварен от представителят на Гърция Йоанис Нифантопулос, който грабна титлата с време от 10.36 сек (-1.5 м/сек), а Денис остана втори с 10.37 сек. Бронзът отиде у Йонут Андрей Неагое (Румъния) - 10.42 сек.
На 200 метра Денис Димитров успя да подобри личния си рекорд, като за първи път слезе под границата от 21 секунди. 24-годишният  атлет си заслужи бронзовия медал като финишира за 20.92 сек (+1.5 м/сек). Предишното му най-добро постижение датира от преди пет години 21.03 сек., а преди месец успя да пробяга разстоянието за 21.08 сек. Титлата в дисциплината спечели Панайотис Тривизас (Гърция) с 20.87 сек, а сребърния медал извоюва Йонут Андрей Неагое от Румъния с 20.88 сек. В крайното комплексно класиране отборът на България се нареди на пето място с 5 златни, 5 сребърни и 7 бронзови отличия.
22.07.2018, 18:30 часа