"Монтана" загуби с 0:2 контролата с "Локомотив" на „Лаута”

"Монтана" загуби с 0:2 контролата с "Локомотив" на „Лаута” Отборът на "Монтана" допусна първа загуба в летните контроли. Възпитаниците на треньора Владимир Иванов-Фугата отстъпиха с 0:2 като гости на носителя на Купата на България "Локомотив" (Пловдив). „Смърфовете” вкараха по един гол преди и след почивката. Бирсент Карагерен откри резултата след като наказа грешка в отбраната да гостите. Резервата Един Бахтич покачи след конраатака в средата на второто полувреме.
В по-голямата част от мача монтанци бяха равностойно и дори създадоха повече опасни ситуации от своя съперник. Николай Цветков-Демона, Тони Тасев и Атанас Илиев пропуснаха да се разпишат преди почивката, като удар на Илиев срещна гредата. Тасев и Наско Илиев не успяха да превземат вратата на домакините и през второто полувреме. За "Монтана" за първи път в игра се появи Димитър Илиев, който е напълно възстановен от претърпяната операция от херния. Двубоят пропуснаха Владимр Айтов, повален от летен вирус и Мирослав Антонов и юношите Кристиян Апостолов и Стефан Каменов, които са с леки травми.
"Локомотив": Мартин Луков, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Милош Петрович, Петър Витанов, Георги Илиев-кап., Момчил Цветанов, Бирсент Карагерен, Парвиз Умарбаев, Анте Аралица, Ален Ожболт (Илко Пиргов, Елитон Жуниор, Николай Николеев, Октай Юсеин, Един Бахтич, Лукас Масоеро). Треньор: Бруно Акрапович.
"Монтана": Марин Орлинов, Валери Христов, Иван Михов-кап., Преслав Петров, Костадин Гаджалов, Йордан Йорданов, Борислав Дамянов, Николай Минков, Атанас Илиев, Николай Цветков, Тони Тасев (Васил Симеонов, Иван Калайджийски, Галин Ташев, Димитър Илиев, Пиер Пиеров, Владислав Мисяк, Владислав Цеков, Росен Кръстев). Треньор: Владимир Иванов.
08.07.2019, 08:21 часа