Зам.-кметът на Монтана подкара „Субару“ на писта „Дракон“ край Калояново /снимки/

Зам.-кметът на Монтана  подкара „Субару“ на писта „Дракон“ край Калояново /снимки/ Зам.-кметът на Монтана Диман Георгиев направи официален дебют в автомобилния спорт. Дипломираният инженер се пусна в класа на „непрофесионалистите“ на писта „Дракон“ край Калояново, където през уикенда се проведе Коледното издание на Тайм Атак. Инж. Георгиев подкара собствения си автомобил „Субару Импреза“ и финишира пети с време 1.09.625 мин. 42 пилоти от цялата страна взеха участие в тази разновидност на автомобилния спорт, като петима от тях бяха от Монтана.
Победител в клас до 1600 куб.см. стана Емил Минчев (Старт М Криводол) със „Субару Джъсти“. Носителят на три титли в рали кроса, който бе подкрепян от съпругата си Станислава и едногодишния си син Калоян, завърши с време 1.08.911 мин. В клас над 2000 кубика пистовият шампионът за 2019 г. Румен Киров (Субару Импреза) пресече финалната линия с второ време 1.01.268 мин. За място на почетната стълбичка се пребори и №1 в рали кроса в „Дивизия 1“ Мирослав Цветанов-Бомбата (Форд Сиера ) от Жико Моторспорт (Видин). Васко Въжаров с „Опел Астра“, с двигател на „Ауди“ отвя съперниците си, като извъртя една обиколка под 1 минута.
20.12.2019, 09:32 часа