Видинският клуб по самбо и джудо "Бъдин" спечели титла и 4 медала на държавното първенство

Видинският клуб по самбо и джудо "Бъдин" спечели титла и 4 медала на държавното първенство Състезатели на видинския клуб "Бъдин" участваха в Държавен лично-отборен шампионат по самбо, който се проведе в Панагюрище.
Състезателите завоюваха четири медала, от които шампионска титла на Иван Иванов на 100 кг., и 4 пети места.
"Момчил Янев спечели сребърен медал в категория 100. Ради Радев остана трети в категория 57 кг.
На другия ден (бойно самбо) Ради Радев се класира пети. Валентина Валериева взе третото място при жените, а Цвети Ангелова- пето място при жените. Давид Малинов първия ден- пето място и Алекс Пламенов и той пети, разказа треньорката Габриела Кирилова.
Равносметката от шампионат е четири медала, от които титла и четири пети места. Отборът е с дебют на мъже. Едно прилично участие", коментира тя.
Контузии в състезанието няма. На спортистите Габриела Кирилова пожела здраве и късмет, по- оспорвани битки и по- големи класирания.
05.07.2020, 19:50 часа