"Порт" /Лом/ се класира след отбора на Тутракан на републиканското при скутерите

"Порт" /Лом/ се класира след отбора на Тутракан на републиканското при скутерите Отборът на "Порт" /Лом/ се нареди на второ място, след тима на Тутракан, на старта на Републиканското първенство по водомоторен спорт, което се проведе на плаж "Лагуна" в Лом.
В състезанието взеха участие отбори от Балчик, Варна, Първомай, Лом, Тутракан, Ряхово, Кърджали и др.
В призовата тройка се класираха и скутеристите на Ряхово, които завоюваха бронзовите медали.
Ломчани участваха общо с 10 лодки. В клас R 1000 Димитър Маринов стана първи, а неговият съотборник Георги Георгиев бе най-бърз в клас ОА 250.
Въпреки индивидуалните успехи на Порт /Лом/, скутеристите на Тутракан спечелиха повече точки в отделните гонки и така спечелиха отборната надпревара в крайното класиране.

03.09.2020, 16:16 часа