Два медала за мездренските атлети на Международния турнир „Академик” /снимки/

Два медала за мездренските атлети на Международния турнир „Академик” /снимки/ Два медала - един златен и един сребърен, спечелиха мездренските атлети в 51-ото издание на Международния турнир „Академик”, съобщиха от общината. Най-старото лекоатлетическо състезание в Европа, което е включено в спортния календар на Българската федерация по лека атлетика, се проведе на 22 януари в столичната зала „Асикс Арена”.
Много добре се представи Мирослав Спасов (СК Атлет - Мездра), който стана победител на 3000 м при мъжете. 26-годишният възпитаник на треньора Йоло Николов пробяга дистанцията за 8:49.14 мин. - резултат, който е само с 1.98 секунди по-слаб от неговото лично постижение (PB) в тази дисциплина - 8:47.16 мин., регистрирано миналата година на същия турнир.
Призовата тройка допълниха Мартин Недялков (Дунав - Русе) с 8:49.18 мин. и Стефан Йорданов (СК Стратеш Атлетик - Ловеч) с 8:49.27 мин.
Четвърти се нареди 20-годишният представител на СКЛА Митко Ценов Рънинг Тийм (Мездра) Иван Андреев с лично постижение (PB) - 8:53.45 мин. Осми завърши Александър Василев (СК Атлет) с 9:16.29 мин., а десети - 16-годишният Александър Божилов (СКЛА Митко Ценов Рънинг Тийм) с 9:30.21 мин.
Сребърно отличие в гладкото бягане на 800 м заслужи 19-годишният Еркан Низам (СКЛА Митко Ценов Рънинг Тийм) с време 1:56.46 мин. Това е с 2.31 секунди по-слабо от неговото върхово постижение в тази дисциплина (1:54.15 мин.) от Националния шампионат за мъже и жени 2021.
Пръв финишира Велин Коваленко (Берое - Стара Загора) с 1:52.69 мин., а трети - Вълимир Стоев (СК Атлет 2004 - Поморие) с 1:58.32 мин.

24.01.2022, 15:18 часа